کد خبر: ۶۳۵۰۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
نشنل انترست:

روزنامه نشنل انترست چاپ آمریکا در مطلبی نوشت: آمریکا با وجود حضور گسترده نظامی در افغانستان در امر مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در این کشور ناکام بوده است.

آمریکا در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در افغانستان ناکام بوده استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه نشنل انترست چاپ آمریکا در مطلبی نوشت: آمریکا با وجود حضور گسترده نظامی در افغانستان در امر مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در این کشور ناکام بوده است.

نشنل انترست نوشته که نظامیان آمریکا برای نابودی تروریسم و مواد مخدر در افغانستان، 16 سال در این کشور حضور داشته اند.

روزنامه افزوده که آمریکا هم در امر مبارزه با تروریسم و هم در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان به شدت ضعیف عمل کرده است.

این روزنامه با اشاره به گزارش تازه سازمان ملل درباره افزایش 87 درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان نوشته است که این گزارش نشان دهنده ناکامی کامل آمریکا در افغانستان است.

سازمان ملل در گزارش تازه اعلام کرده است که تولید مواد مخدر در افغانستان، 87 درصد افزایش یافته است. در این گزارش آمده که تولید مواد مخدر در افغانستان در سال 2016 میلادی 4800 تُن بوده اما در سال 2017 میلادی تولید مواد مخدر در افغانستان به 9000 هزار تُن رسیده است.

نشنل انترست نوشته است: تولید مواد مخدر در افغانستان در 16 سال گذشته کاهش نیافته بلکه براساس گزارش‌های نهادی بین‌الملل، تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش چشم گیری داشته است.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از نشر گزارش سازمان ملل مبنی بر افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان، نیروهای امنیتی افغان به حمایت نیروهای خارجی مراکز تولید مواد مخدر در هلمند را هدف قرار داده اند و تاکنون ده‌ها مرکز تولید مواد مخدر در این ولایت را نابود کرده اند.

در همین حال وزیر امور خارجه روسیه نیز به تازگی از سازمان ناتو خواسته تا اقدامات جدی تری را برای نابودسازی مواد مخدر در افغانستان روی دست گیرد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر