کد خبر: ۶۳۵۷۳۵۵
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۰
بدری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیلات مسکن در سال گذشته، میزان پروانه های ساختمانی را 10 درصد افزایش داد.

رشد ساخت و سازها با پرداخت تسهیلات، سال گذشته/حباب افزایش قیمت، در بازار مسکن وجود داردصدیف بدری سخنگوی عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان اینکه، رشد معاملات مسکن، هم اکنون، ناشی از معاملات کلان  مسکن و انتقال مالکیت پروژه های مشارکتی است اظهار کرد: میزان  پروانه های ساختمانی طی ماه های گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه افزود: افزایش 10 درصدی پروانه های ساختمانی ناشی از تسهیلات مسکنی است  که در سال 95 پرداخت شده اما متاسفانه امسال بانک مسکن هیچ تسهیلاتی را با نرخ سود پایین به متقاضیان پرداخت نکرده است.

بدری تصریح کرد: بانک تخصصی مسکن، تنها تسهیلات سپرده گذاری مسکن یکم، را پرداخت می کند در صورتی که اگر این تسهیلات به سازندگان مسکن ارائه شود می تواند نقش موثری در بهبود این بازار داشته باشد.

سخنگوی کمیسسیون عمران مجلس شورای اسلامی مجلس تاکید کرد: نرخ تسهیلات پرداخت شده به سازندگان 18 تا 24 درصد است و این امر می تواند باعث کاهش میزان ساخت و ساز در بازار شود.

وی  با بیان اینکه حباب قیمتی در بازار مسکن ایجاد شده است افزود: وضعیت مناسبی برای بازار مسکن پیش بینی نمی شود  و حباب های افزایش قیمت همچنان  در این بخش وجود دارد.

بدری اضافه کرد:  قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان به طور سرسام آوری افزایش یافته  و این امر می تواند نقش موثری در کاهش میزان ساخت و ساز داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درپایان گفت: قیمت مسکن  در مناطق مختلف کشور بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته  واین رشد قیمتی  در محله های تهران نیز  متفاوت است.

 انتهای پیام/

تسهیلات مسکن با سود پایین در سال 96 پرداخت نشده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر