کد خبر: ۶۴۲۰۱۱۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸

رقابت های دانشجویی در قالب المپیاد علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با شرکت 599 دانشجو برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ،  محمدرضا سیاه‌پوش، مدیر دفتر شناسایی، حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز  اظهار کرد: دومین المپیاد علمی دانشگاه شهید چمران اهواز پنج‌شنبه و جمعه 12 و 13 بهمن‌ماه در 37 رشته و با حضور 599 دانشجو برگزار می‌شود که از این تعداد 406 نفر از شرکت‌کنندگان خانم و 192 نفر نیز آقا هستند.

وی با اشاره به المپیاد علمی سال گذشته افزود: اولین المپیاد علمی دانشگاه سال گذشته در 18 رشته برگزار شد و بر اساس برنامه قرار شد تعداد رشته‌ها در المپیاد دوم به بیش از 2 برابر افزایش و امسال تعداد رشته‌های المپیاد به 37 عدد رسیدند. امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم المپیاد را در تمام رشته‌های کارشناسی دانشگاه برگزار کنیم.

مدیر دفتر شناسایی، حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این المپیاد موجب ایجاد یک جنب و جوش خیلی خوب میان دانشجویان شده است. تیم‌های خوبی برای این المپیاد در گروه‌های آموزشی تشکیل شده است. اساتید نیز همراهی خوبی با دانشجویان داشته‌اند. قطعا برگزاری این المپیاد موجب ارتقا سطح علمی دانشگاه می‌شود. با پیگیری‌هایی که انجام شد دانشگاه در نهایت توانست به عنوان یک قطب مستقل کشوری در بحث المپیاد اعلام شود. امیدوارم بتوانیم از این موفقیت به خوبی استفاده کنیم.

سیاه‌پوش بیان کرد: این المپیاد در دانشکده مهندسی برگزار می‌شود. تمام هماهنگی‌ها انجام و تدابیر لازم در نظر گرفته شده است. شرکت‌کنندگان در صبح و عصر پنج‌شنبه و صبح جمعه در جلسه آزمون حضور پیدا می‌کنند. سوالات آزمون نیز براساس استانداردهای معمول طراحی شده‌اند و تحت نظر حراست درحال تکثیر هستند.

وی عنوان داشت: تعداد رشته‌ها در بیست و سومین المپیاد علمی کشوری در مرحله نیمه نهایی به 22 رشته رسیده است و دانشجویان دانشگاه به غیر از دو رشته مهندسی صنایع و مهندسی شیمی در 20 رشته در المپیاد کشوری شرکت‌ خواهند کرد.

انتهای پیام/م

برگزاری دومین المپیاد علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با شرکت 599 دانشجو

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر