کد خبر: ۶۴۲۰۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: خرم آباد در بین ٢٠ کاندیدای نهایی معرفی به‌عنوان پایتخت کتاب ایران قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ شیرزاد بسطامی گفت:  در ادامه طرح پایتخت کتاب جهان یونسکو و علاوه بر جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی برای کودک و نوجوان، روستای دوستدار کتاب و حمایت از توسعه چاپ کتاب که در ٤ سال اخیر بالغ‌بر١٥ درصد رشد چاپ کتاب در طول سال را در پی داشته است، طرح موفق پایتخت کتاب را برگزار نموده است.

وی افزود: در چهارمین دوره این طرح و با تأکیدات مکرر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین با همکاری و حمایت سازمان فرهنگی شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان و دیگر دستگاه‌های دولتی و سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، توانستیم با ٤٢ طرح پیشنهادی برای توسعه و ترویج کتاب‌خوانی در رقابتی سخت، نام خرم‌آباد را از میان ١٥٠شرکت‌کننده به مرحله نهایی برسانیم و جز ٢٠ شهر حائز اهمیت و برتر ایران قرار دهیم.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: در رقابت پایانی از میان این ٢٠ شهر، پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد؛ اما جای بسی خرسندی ست که در همین مرحله نیز، لرستان به‌عنوان یک برند و ایده پرداز فرهنگی در حیطه ترویج، توسعه و تعمیق فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی ظاهرشده است.

بسطامی در ادامه گفت: لرستانی که تاکنون او را پایتخت کنسرت‌های موسیقی ایران می‌خواندند، در یک‌قدمی پایتخت کتاب ایران ایستاده است؛ که قطع به‌یقین تمهید، تعهد و تدبیر فرزانگان بسیاری را مدیون آنان هستیم.

انتهای پیام/د

خرم‌آباد کاندیدای پایتخت کتاب ایران شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر