کد خبر: ۶۴۲۱۸۴۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
مشاور وزیرجهاد کشاورزی:

مشاور وزیر جهاد کشاورزی همدان از تجهیز و توسعه 20 در صدی اراضی کشور به سیستم آبیاری نوین در این استان خبر داد.

تجهیزو توسعه اراضی کشور به سیستم آبیاری نوینبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ عباس زارع  مشاور وزیر جهاد کشاورزی همدان بیان کرد: سال گذشته 18 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبیاری نوین در کشور مصوب و تخصیص داده شد و در سال 96 نیز این اعتبارات به 31 هزار و 170 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اجرای طرح های آبیاری نوین در 280 هزار هکتاراز اراضی کشور در سال 96 در کشور اجرا شده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی همدان ادامه داد: استان همدان همواره در اجرای سامانه نوین آبیاری در رتبه‌های اول و دوم کشور قرار دارد.

زارع بیان کرد: استان همدان همواره در حوزه آبیاری نوین پیشرو بوده به طوریکه در سال 96، در استان همدان حدود هفت هزار و 200 هکتار اجرا شده و 2 هزار و 700 هکتار در حال اجرا است که تاکنون رتبه سوم را کسب کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز گفت: استان همدان 4 و نیم درصد از محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌ کند و با وجود اینکه 30 هزار هکتار از اراضی آبی استان کاهش یافته اما با مدیریت و حمایت های خوبی که صورت گرفته، توانستیم تولیدات خود را حفظ کنیم.

انتهای پیام/ب

اجرای طرح های آبیاری نوین در استان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر