کد خبر: ۶۴۲۴۵۳۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹

مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان از رشد 30 درصدی میزان افراد ثبت نام کننده در استان برای شرکت در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم خبر داد.

ثبت نام کنندگان آزمون حفظ قرآن ۳۰ درصد رشد داشته اندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛  جمالی،مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، ۵هزار و ۷۰۰ همدانی موفق به ثبت‌نام در این آزمون شدند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه میزان افراد ثبت نام کننده برای شرکت کننده در این آزمون نسبت به دوره گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است و بیشترین میزان افراد ثبت نام کننده نیز با هزار و ۷۰۰ شرکت کننده متعلق به شهرستان ملایر است.

مجتبی جمالی با اشاره به اینکه استان همدان توانسته در بخش ثبت نام برای شرکت در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم رتبه سوم کشوری را به دست آورد بیان کرد:سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پس از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش تعداد حافظان قرآن کریم در کشور، برنامه تربیت حافظان قرآن کریم را از ۵ سال پیش آغاز کرده و تا امسال ادامه داده است.

وی اضافه کرد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز کلاس‌هایی را به منظور تحقق این هدف در استان دایر کرده و با برپایی دوره‌های آموزشی در بقاع متبرکه و پرداخت هزینه‌های آن اقدام به تربیت حافظان قرآن کریم از ۱ جز تا ۳۰ جز کرده است.

مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان از برگزاری آزمون‌های حفظ قرآن کریم در همدان خبر داد و بیان کرد: پیش از این اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان این قبیل آزمون‌ها را به صورت جداگانه برگزار می‌کردند اما امسال بر اساس تفاهم نامه‌ای که منعقد شده قرار است آزمون‌ها به صورت مشترک در ۱۰ اسفندماه امسال برگزار شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از سوی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه همدان نزدیک به ۲۰۰ کلاس برای حفظ قرآن کریم و آموزش آن به افراد در سطح استان در نظر گرفته شده است ابراز کرد: نزدیک به ۸ هزار نفر در سطح استان در حال آموزش و حفظ قرآن کریم هستند.

جمالی با تاکید براینکه سال گذشته نزدیک به ۳ هزار حافظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم در استان تربیت شدند، تصریح کرد: امسال سهمیه استان در بخش حفظ قرآن کریم ۸ هزار نفر تعیین شده بود که به صورت صددرصدی محقق شده است.

انتهای پیام/ ش

رشد 30 درصدی  ثبت نام در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر