تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری تنگی نفس

یک فیزیوتراپ در خصوص رفع مشکل تنگی نفس و عفونت ریوی به بیان توضیحاتی پرداخت.

تاثیر فیزیوتراپی در درمان بیماری تنگی نفسمصلح‌الدین ادیب حسامی فیزو‌تراپ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در صورتی که عفونت به درون ریه‌های افرادی که دچار مشکلات ریوی و تنفسی هستند، راه پیدا کند، این افراد می‌توانند با استفاده از تمرینات فیزیوتراپی انگیزشی تا حد زیادی مشکلات تنفسی خود را برطرف کرد.

 وی ادامه داد: در هنگام عفونی شدن ریه، ترشحات طبیعی به صورت  خلط در این عضو پخش می‌شود به همین دلیل تنفس افراد دچار مشکل می‌شود، برای تخلیه خلط می‌توان با استفاده از وارد کردن ضربات بر روی قفسه سینه از ناحیه پشت، تا حد زیادی مشکل تنفسی را برطرف کرد.

 ادیب حسامی با اشاره به اینکه برای برطرف شدن تنگی تنفس باید بیماران را به روی شکم خواباندو کار فیزیوتراپی را بر روی آنان انجام داد، عنوان کرد: افرادی که دچار مشکل ایجاد خلط در اثر عفونت ریه شده‌اند باید برای رفع مشکل تنفسی‌شان با ایجاد لرزش بر روی ناحیه مورد نظر این معضل را برطرف کنند.

 وی تاکید کرد: برای رفع مشکل تنگی نفس افرادی که عضلات دیافراگم آنها ضعیف می‌شود، تمرینات انگیزشی به منظور افزایش قدرت عضلات دیافراگم تجویز می‌شود.

 ادیب حسامی گفت: با تمرینات انگیزشی می‌توان  این عارضه را در افرادی که دچار سینه پهلو شده‌اند، برطرف کرد که با این تمرینات ریه آب می‌آورد و به مرور زمان این عضو کوچک می‌شود.

 وی یادآور شد: فوت کردن به دستمال و داخل دستگاه اسپيرومتر میزان تنفس افراد مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

روش‌های درمان تنگی نفس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
محمدشه بخش
۲۳:۱۹ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
بنام خداوندبخشنده مهربان باسلام
دکترببخشیدکه نظرخودم میگم که کم خونم ریزش مودارم خستگی دارم خسته میشم سردرد دارم بی هوسله میشم میشه جوابم بدی زود ممنون میشم
Netherlands
معصومه ربیعی
۱۹:۳۹ ۱۳ آبان ۱۳۹۸
سلام پسرم کم خونی ازنوع تالاسمی خفیف است ببخشیدمعلم ورزش گفته باید نیم ساعت بدوین می خواستم بفهم خوبه اگربدوه یامشکلی براش مشکلی پیش نمیاد
Iran (Islamic Republic of)
محمدی
۰۸:۰۰ ۱۵ آبان ۱۳۹۸
دخترم کم خونی تالاسمی خفیف دارد چ دارو برایش مناسب است
آخرین اخبار