کد خبر: ۶۵۰۰۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
کد خبر : ۶۵۰۰۰۰۸

شب اول ماه شعبان بر اساس آنچه که از مطالب نقل شده از حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) به دست ما رسیده، اعمال متعددی دارد.

اعمال شب و روز اول ماه شعبانبه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شعبان ماه بسیار شریفى است و به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله منسوب است و آن حضرت این ماه را روزه مى‌گرفت و به ماه رمضان وصل مى‌كرد و مى‌فرمود شعبان، ماه من است هر كه یك روز از ماه مرا روزه بگیرد بهشت برای او واجب می‌شود و از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است كه چون ماه شعبان فرا می‌رسید امام زین العابدین علیه السلام اصحاب خود را جمع مى‌نمود و مى‌فرمود اى اصحاب من مى‌دانید این چه ماهى است؟

این ماه شعبان است و حضرت رسول صلى الله علیه و آله مى‌فرمود شعبان ماه من است پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید. به حقّ آن خدایى كه جان علىّ بن الحسین به دست قدرت اوست سوگند یاد مى‌كنم كه از پدرم حسین بن على علیهماالسلام شنیدم كه فرمود شنیدم از امیرالمؤمنین علیه السلام كه هر كه روزه بگیرد در ماه شعبان براى جلب محبّت پیغمبر خدا و تقرّب به سوى خدا؛ خداوند او را دوست می‌دارد و در روز قیامت كرامت خود را نصیب او می‌گرداند و بهشت را براى او واجب می‌کند.

اعمال شب و روز اول ماه شعبان

با فرا رسیدن ماه شعبان که پیامبر اسلام (ص) آن را اینگونه تعریف کرده است «شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌شناسند، آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود» اعمالی برای مسلمانان تعریف می‌شود که از آن جمله می‌توان به روزه سه روز اول این ماه اشاره کرد.
 
در خصوص روزه روز اول ماه شعبان از امام صادق (ع) چنین روایت شده است که «هر که روز اول شعبان را روزه بگیرد، بى تردید بهشت بر او واجب می‌شود.»
 
همچنین سید بن طاووس از حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله ثواب بسیارى را براى کسى که سه روز اوّل ماه شعبان را روزه بگیرد و در شب هاى آن، دو رکعت نماز بجاى آورد، با این ترتیب که در هر رکعت سوره «حمد» یک بار، و سوره «قل هو اللّه احد» یازده بار خوانده شود روایت کرده است.
 
شایان ذکر است در تفسیر امام حسن عسگرى (ع) نیز روایتى در فضیلت ماه شعبان و روز اول آن ذکر شده که فواید بسیاری در آن شمرده شده و ثقة الاسلام نورى آن روایت را ترجمه کرده و در پایان کتاب «کلمه طیّبه» آورده است. در این خبر چنین آمده است که «حضرت امیر‌المؤمنین علیه السّلام در روز اول شعبان به جماعتى برخورد که در مسجد نشسته بودند و درباره قدر و امثال آن گفت‌وگو می‌کردند تا آنکه لجاجت و جدالشان و فریاد و صدایشان سخت بلند شد. حضرت ایستاد و بر آن‌ها سلام کرد، پاسخ سلام را دادند و به احترام حضرت از جاى برخاستند و درخواست کردند کنار آنان بنشیند. ایشان توجّهى به دعوت آنان نکردند و در همان حالت ایستاده فرمودند: اى گروهى که سخن می‌گویید در مسئله‌ای که سودى نمی‌رساند، آیا ندانستید که خداى تعالى را بندگانى است که آنان را از هراس ساکت نموده بى آنکه لال باشند، یا از سخن گفتن عاجز باشند. اینان هرگاه عظمت خدا را به خاطر مى‌آورند، زبانهایشان شکسته و دلهایشان از جا کنده می‌شود و عقلشان از سر میرود و دچار بهت و حیرت می‌گردند، این همه به خاطر بلنداى عزت و شوکت و بزرگداشت خداست! هرگاه از این حالت به خود آیند با کردارهاى پاکیزه به سوى خدا رو می‌کنند و وجود خود را در شمار ستمکاران و خطاکاران به حساب می‌آورند. درحالیکه از تقصیر و کوتاهى پاکند، اینان براى خدا به کردار اندک راضى نمی‌شوند و عمل زیاد را براى او بسیار نمی‌شمارند، پیوسته به کار شایسته و عمل نیک مشغولند. اینان چنانند که هرگاه به ایشان بنگرى، ترسان و هراسان و در بیم و اضطراب به عبادت ایستاده اند. اى گروه تازه کاران شما کجا و ایشان کجا، آیا ندانستید که داناترین مردم به «قدر» ساکت‌ترین ایشانند در سخن از آن، و نادان‌ترین مردم به «قدر» سخنگوترین آنانند نسبت به آن. اى تازه کار‌ها امروز غرّه شعبان کریم است، پروردگار آن را شعبان نامیده به خاطر انشعاب یافتن و پراکنده شدن خیرات در آن، همانا پروردگار شما در شعبان درهاى حسنات را باز کرده، و قصر‌ها و خیراتش را به شما جلوه داد. به قیمتى ارزان و کارهایى آسان.
 
پس در مقام خرید برآیید، ابلیس دور از رحمت خدا شاخه هاى شرور و بلاهاى خود را براى شما آراسته و شما پیوسته در گمراهى و سرکشى می‌کوشید و به شاخه هاى ابلیس تمسّک مى‌جویید و از شاخه هاى خیرات که درهایش برای شما باز شده روى می‌گردانید و این غرّه ماه شعبان است و شاخه هاى خیراتش عبارت است از: 

نماز، روزه، زکات، امر به معروف، نهى از منکر، نیکى به پدر و مادر و خویشان و همسایگان، ایجاد صلح و صفا بین مردم و صدقه دادن به فقرا و مساکین. 
 
اعمال شب و روز اول ماه شعبان
در چیزى که مسئولیّتش از شما برداشته شده به خود زحمت و مشقّت می ‌دهید و آن مسأله قضا و قدر است. خود را در سختى مى اندازید در چیزی که از ژرف‌اندیشى و تحقیق در آن نهى شده‌اید و آن کشف اسرار الهى است که هرکه از آن‌ها تفتیش کند، از تباه‌شدگان است. بدانید که اگر شما بر آنچه پروردگار برای مطیعان از بندگانش در امروز آماده نموده آگاه شوید، هرآینه خود را از آنچه بدان پرداختید بازخواهید داشت، و در آنچه به آن فرمان دادند وارد خواهید شد.

گفتند: یا امیر المؤمنین آنچه را خدا در این روز براى مطیعان خود مهیّا نموده چیست؟ 

حضرت داستان آن لشگرى را که رسول خدا صلى اللّه علیه و آله براى جهاد با کافران فرستاده بود و سپاه دشمن به هنگام شب بر آن‌ها شبیخون زدند را نقل کرد و فرمود: شبى تاریک و فرورفته در سیاهى بود. مسلمانان در خواب و کسى از آنان جز زید بن حارث و عبد اللّه بن رواحه و قتاده بن نعمان و قیس بن عاصم منقرى بیدار نبود، هریک از آنان در جانبى از لشگر مشغول نماز و خواندن دعا بود، دشمنان با شبیخون خویش در آن شب تاریخ، مسلمانان را آماج تیرهاى خود ساختند و مسلمانان به خاطر سیاهى شب از دیدن دشمنان عاجز بودند و راهى براى حفظ خویش نداشتند. به این خاطر نزدیک بود هلاک شوند، ناگهان از دهان این چند نفر انوارى درخشید که اردوگاه را روشن ساخت و باعث قوّت دل و دلیرى مسلمانان شد. پس شمشیر کشیده و همه دشمنان را کشته و زخمى و اسیر نمودند. پس از بازگشت از جهاد داستان خود را براى رسول خدا صلى اللّه علیه و آله نقل کردند. حضرت فرمود: این انوار به خاطر اعمال برادران شما در آغاز ماه شعبان است، پس حضرت یک یک آن اعمال را نقل کردند تا آنکه فرمودند: 
 
چون روز اوّل شعبان می‌رسد، ابلیس سپاه خویش را در اطراف زمین و کرانه‌هاى آن پراکنده می‌کند و به ایشان مى گوید: امروز در کشاندن بعضى از بندگان خدا به سوى خود بکوشید، و خدا (عزّ و جلّ) فرشتگان را در اطراف و آفاق زمین پراکنده می‌کند و به آنان مى‌فرماید: بندگانم را به راستى و درستی نگاه دارید و آنان را ارشاد کنید، همه بندگانم سعادتمند مى‌شوند جز آن که از قبول حق امتناع ورزد و به راه سرکشى رود که او در شمار حزب ابلیس و سپاهیان او محسوب می‌شود. چون روز اوّل ماه شعبان شود، خدا (عزّ و جلّ) به باز شدن درهاى بهشت امر می‌کند، پس باز می‌‌شوند، و به درخت طوبى [درختى است در بهشت] فرمان می‌دهد تا شاخه هاى خود را به دنیا نزدیک کند. آنگاه منادى پروردگار (عزّ و جلّ) ندا سر می‌دهد: اى بندگان خدا این شاخه هاى درخت طوبى است، پس به آن درآویزید که شما را به سوى بهشت برافروزد. و این شاخه هاى درخت زقّوم است [درختى است از درختان دوزخ که در سوره مبارکه واقعه از آن یاد شده است] از آن دورى کنید تا شما را به جانب دوزخ نبرد.

رسول خدا صلى اللّه علیه و آله فرمودند:سوگند به آن که مرا به راستى مبعوث به رسالت نمود، هر که در این روز درى از خیر و نیکى را فراگیرد به تحقیق به شاخه اى از شاخه‌هاى درخت طوبى در آویخته که او را به سوى بهشت می‌کشاند و هرکه در امروز دری از شرّ و بدى را فراگیرد به یقین به شاخه اى از شاخه هاى زقّوم درآویخته که او را کشاننده به سوى آتش است.

سپس رسول خدا صلى اللّه علیه و آله اعمالى که هریک باعث درآویخته شدن به شاخه اى از شاخه هاى طوبى است، به این صورت بیان فرمودند: 
امروز هرکس براى خدا نماز مستحبى بجا آورد و هرکه در این روز روزه بدارد و هرکه میان زنى با همسرش یا پدرى با فرزندش یا خویشاوندان یا زن و شوهر بیگانه اى صلح دهد و کسى که تخفیف دهد پریشانى را از طلبى که از او دارد یا از طلبش از عهده مدیون بکاهد و کسی که در حساب خود نظر کند و قرض کهنه اى را بر عهده خود ببیند که طلبکارش از به دست آوردنش مأیوس شده پس آن را به صاحبش برگرداند و کسى که یتیمى را سرپرستى نماید و کسى که سفیهى را از ضربه زدن به آبرو و عرض مؤمنى بازدارد و کسى که قرآن یا بخشى از آن را بخواند و کسى که خدا را یاد کند و نعمت هایش را بر شمارد و اقدام به شکر نماید و کسی که از بیمارى عیادت کند و کسى که به پدر و مادر یا یکى از آن‌ها نیکى ورزد و آن که پیش از رسیدن روز اوّل شعبان پدر و مادر خویش را به خشم آورده بود و در این روز خشنودشان ساخت و هرکه جنازه اى را تشییع کند و هرکه در این روز مصیبت زده‌اى را تسلّى بخشد و هرکس در این روز چیزى از ابواب خیر را بجا آورد، از آویختگان به درخت طوبى است.
 
اعمال شب و روز اول ماه شعبان

سپس رسول خدا (ص) فرمودند: سوگند به آن که مرا به راستى به رسالت برانگیخت، هرکس در این روز درى از شرّ و گناه را فراگیرد، به تحقیق به شاخه اى از شاخه هاى درخت زقّوم درآویخته، و آن شاخه کشاننده اوست به سوى آتش. آنگاه اعمالى که هریک باعث درآویخته شدن به شاخه اى از شاخه هاى زقّوم است را به این صورت بیان فرمودند: 

سوگند به آن که مرا به راستى به پیامبرى فرستاد، هرکس در این روز نسبت به نماز واجب خود کوتاهى کند و آن را تباه نماید و هرکس فقیرى درمانده نزد او آید که بدى حالش را مى داند و بدون اینکه ضررى متوجه وى گردد، قدرت بر تغییر حال او را دارد و کس دیگرى هم نیست که به جاى او مشکل فقیر را حل کند. پس فقیر را به حال خود واگذارد و دست او را نگیرد تا از بین رفته و هلاک گردد و کسی که خطاکارى از او عذرخواهى کند، پس عذر او را نپذیرد؛ علاوه بر این بیش از اندازه اى که بدى کرده او را عقوبت نماید و کسی که جدایى اندازد میان شوهرى با همسرش یا پدری با فرزندش یا برادرى با برادرش یا خویشى با خویشش یا میان دو همسایه یا میان دو رفیق یا دو خواهر و کسى که بر انسان تنگدستى سخت بگیرد، درحالى که تنگدستى او را می‌داند، پس بر خشم و بلاى او بیفزاید و کسی که مدیون باشد و آن را بر صاحبش انکار کند و بر او ستم ورزد تا دین او را باطل نماید. آن که بر یتیمى جفا کند و به او آزار رساند و مال او را تباه کن و کسی که به آبرو و عرض برادر مؤمنى هجوم برد و مردم را هم بر آن وا دارد و کسی که آوازه خوانى کند، به صورتی که مردم را در آن آوازه خوانى بر انجام گناه تحریک کند؛ و کسی که کارهاى زشت و قبیح خود را در جنگ‌ها و انواع ستم خود را بر بندگان خدا بر شمارد و به آن اعمال افتخار نماید و کسی که همسایه اش بیمار شده و به جهت سبک شمردن از او عیادت نکرده آویخته به شاخه اى از شاخه هاى زقّوم است.

سوگند به آن که مرا به راستى به پیامبرى برگزید که در آویختگان به شاخه هاى درخت طوبى با آن شاخه‌ها به سوى بهشت بلند می‌شوند.آنگاه رسول خدا صلى اللّه علیه و آله اندکى نظر خود را به جانب آسمان بلند کرد و می‌خندید و مسرور بود، سپس نظر مبارک را به سوى زمین به زیر انداخت، پس پیشانى مبارک را درهم کشید و روى مبارک عبوس گشت، آنگاه رو به اصحاب خود کرد و فرمود: 

سوگند به آن که محمّد را به راستى به پیامبرى برگزید به تحقیق دیدم درخت طوبى را که بلند می‌شد، و بلند مى‌کرد آنان را که به او درآویخته بودند به سوى بهشت، و دیدم از ایشان را که درآویخته بودند به یک شاخه از آن، و بعضى به دو شاخه، یا به چند شاخه، برحسب پاى بندیشان بر طاعات؛ و هرآینه زید بن حارثه را می‌بینم که در آویخته به بیشتر شاخه هاى آن و آن شاخه‌ها بلند می‌کنند او را به اعلا علیّین [بالاترین مرتبه]بهشت، از این جهت خندیدم و خوشحال شدم.

آنگاه به سوى زمین نگاه کردم و سوگند به آن که مرا به راستى به پیامبرى برانگیخت درخت زقّوم را دیدم که به پایین میرفت شاخه هاى آن و درآویختگان به خود را به سوى دوزخ پایین مى برد؛ و دیدم گروهى از ایشان را درآویخته به شاخه اى، و گروهى به دو شاخه یا چند شاخه بر حسب پافشاریشان بر گناهان؛ و هرآینه بعضى از منافقان را می‌بینم، که به بیشتر شاخه هاى آن درآویخته اند، و آن شاخه‌ها او را به اسفل درکات [پایین‌ترین مهلکه ها]فرو مى برند. از این جهت روى درهم کشیدم و پیشانى ام گرفت.»

خاطرنشان می‌شود همچنین در اعمال شب اول ماه شعبان چنین آمده که دوازده رکعت نماز و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد و یازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. 
 
انتهای پیام/ 
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
برای منهم دعا کنید نجات پیداکنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تو این روزها دختر منم دعا کنید دو سال مریضه انشاالله با دعاهای شما شفا بگیره
سمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلاام .انشالله همتون حاجت روا بشین براتون دعا میکنم و بهترینها رو از درگاه خداوند متعال خاستارم. برای منم دعا کنین زودتر ازدواج کنم و عاقبت بخیر بشم. انشالله
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
هدیه به اموات من جمله پدر مرحومم.... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
لعیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
توروخدا برای من جوان دعا کنید دوست ندارم به گناه آلوده بشم نمیدونم چی بگم به هر دری زدم نشد فقط میتونم بگم خیلی به دعای شما عزیزان محتاجم خیلی زیاد
زهراقشقایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
امروز غسل هم داره؟؟؟زمانش چ موقس؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
التماس دعا برای فرج امام زمان، شفای همه بیماران، خوشبختی و ازدواج همه جوانان و رفع گرفتاریها
فاطی سادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام تو رو که خداقسمتون میدم برا دختر تنبل سر ب هوا متم دعا کنید ۱۸ سالش اما داغونم کرده از بس ز همه چی بی توجه دعاکنید که خاننط بسه برا خودش تو رو ب علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام از تون خواهش می کنم دعا کنین مشگل بیست وچند ساله ما حل بشه ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
لطفا برای سلامتی همسرم دعا کنید که بسیار محتاجم
ان شاءاللّه هر چه از خدا میخواین بهتون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
دعاکنید خدابه ماهم تواین ماه عزیز یه فرزند سالم وصالح بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
هرکسی بچه دارنمیشه انشالله به حق این شبای عزیزصاحب بچه بشه وخدابه ماهم یه بچه بده التماس دعا
@agha_vali_ast
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
برای فرج مولای غریب و مظلوم عالم دعا کنید
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دوستدارم خداجون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام دوستان التماس دعا دارم دعاکنید اولا عاقبت بخیربشم دوم براظهورامام زمان عج .ان شاالله جزویارانش وسربازاش باشیم نه سربارش.ویه حاجت خیلی مهم دارم دعاکنید ان شالله بخیرحل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
التماس دعا ازهمگی عزیزان دراین ماه پرفیض ماراهم دعاکنید
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ایت الله کشمیری به شخصی گفت برای ازدواج‌ سوره یس هدیه امام جوادکنیدخدایادراین شب ظهورنزدیک کن دلهای غمگین شادکن اموات راگشایش ده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام. با ارزوی قبولی طاعات همه عزیزان و خوبان...توروخدا برای شفای همه بیماران. از جمله رهایی همه گرفتاران در بند اعتیاد دعا کنید..التماس میکنم برای برادرمنم دعا کنید از این آتش خانمانسوز رها بشه
یاسمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
شما رو به مولود این ماه امام حسین علیه السلام برا من دعا کنید سیزده سال دعا کردم خسته شدم دیگه بریدم ، دعا کنید حاجتمو بگیرم خواهش میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
التماس دعا از همگی
فرشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
دعا می کنم دراین شب هرکسی می خوادازدواج کنه زمینه اش فراهم شه.هرکسی خونه می خواد صاحب خونه شه.کسی کار می خواد صاحب کار وروزی حلال شه.هرکسی توبه می کنه ومی خواد جبران کنه بتونه توبه کنه وبتونه جبران کنه.کسی آرزوی بچه داره خدابهش اولاد صالح وسالم بده.عدالت تو کشورمان رعایت شه.حق به حقدار برسه.حسودها وبی خاصیت ها مانع رسیدن درستکاران وکاربلدها تو حرفه شون نشن.بی گناهان از زندان ازاد شن.مسولین کرونا رو جدی تربگیرن وکل کشور رو ضدعفوفی کنن
مر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
برای منم دعاکنیدتایک پولی دستم بیادتابتونم برای پدرومادرم یک خانه بخرم تاازمستاجری دربیان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
به امید خدا وبه حق کرامت این ایام شعبان حاجت روا شوید وصاحب خانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خدایا قسمت می دیم به حق صاحب الزمان که خیلی غریبه آرزوهای همه ما رو برآورده به خیر کن .خدایا آدم بی پشت و پناه کم نیست تو این دنیا خودت پشت و و پناه همه مون باش . الهی آمین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ماروهم دعا کنید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
توراخدا منم دعا کنید دخترم مریض
سهیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دعاکنید ازدواج کنم دیگه خیلی از وقتش گذشته اصلا خواستگارندارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
سلام چند سالته?
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ان شاءالله هر مجردی که دلش میخواد ازدواج کنه هرچه سریعتر شرایطش مهیا بشه و همه عاقبت بخیر باشیم به لطف خدا.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ان شاالله به حق این شب اول ماه شعبان هم شما و همه کسانی که دوست دارن ازدواج کنن هر چه زودتر موقعیتش فراهم بشه و ازدواج کنن
f.gh
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام.اصلاا اصرار به ازدواج نکن من کردم روز خوش ندارم بهترین روزاتا بگذرون ازدواج آغاز خوشی نیست.منم دعاکنید نجات پیداکنم.
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
خدایا شکر که زنده ماندیم و ماه شعبان درک کردیم خدایا تمام مشکلات مسلمین برطرف بگردان و به مسلمین عزت عنایت بفرما وما را مورد بخشش قرار بده امین یا رب.
خانم فولادزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
باسلام وقت التماس دعا فراوان ترا خدا یکتا
خانم فولادزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
باسلام وقت التماس دعا فراوان ترا خدا یکتا
.‌‌..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
دعا کنین حال عشقم خوب بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
التماس دعا دارم:دعا کنید ازدواج کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
به حق بزرگی این ایام شعبان عزیز از خدا براتون طلب بهترین همسر رو میکنم وبه امید خدا وبه حق حضرت عباس هر چه زودتر ازدواج کنید
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
كيفيت اون ١٢ ركعت نمازو كه در اخر بيان شده چگونس؟
نيتش چيه؟
دوازده ركعتو يك بارِ به جا مياريم؟ يا ٢ ركعت ٢ ركعت؟
اگه يكباره باشه دقيقا كيفيتش چگونس؟؟
پاسخ ها
فاتح
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام، ۶ نماز دو رکعتی به نیت نماز شب اول ماه شعبان خوانده شود
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام
همه ی نمازهای مستحبی دو رکعتی هستند به جز نماز وتر که یک رکعت هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
اطلاعات خیلی خوبی بود مارو هم حتما دعا کنید
Md
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
لطفن منو هم دعا کنید
ف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
برا منم دعا کنیین خدا بهم یه فرزند سالم و صالح بده اگه به صلاحمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
از همه التماس دعا
برای سلامت بیماران و سلامتی و طول عمر پد و مادرها دعا کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
سلام خیلی ممنون از مطالب جالبتون، برای رفع گرفتاری وشفای مریضا دعا کنید التماس دعا
لطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
سلام ازامام حسینع میخوام قسم به مادرش خانم فاطمه س میخوام خونه بخرم کمک کنه بتونم خونه قبلی خودم رابفروشم تابتونم خونه مد نظر رابخرم اقاشما رابه جددت قسم کمکمان کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
دعا کنید ازدواج کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
انشالله به زودی زود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
۵ تا آیت الکرسی هدیه کن به حضرت ام البنین واز از حضرت ابوالفضل در خواستت بکن که وسطه بشه بین شما وخدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
انشاالله به زودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
التماس دعا.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
گزارش بسیار دلنشینی بود
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
توروخدابراماهم دعاکنید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
توروخدابراماهم دعاکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
خیلی خوب بود
محمدی
| United States |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دوستان تو رو خدا واسه خواهر زاده ۴ ساله منم دعا کنید. که خدا شفاش بده
ناشناس
| United States |
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
التماس دعا دارم دراین شبای عزیز بچه های منم دعا کنین تورا خدا
نیایش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
منم مثل همه محتاج دعاتونم خداهمه مریض هاروشفا بده منم اخرهمه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر