کد خبر: ۶۵۳۵۶۴۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ایجاد اشتغال ۱۴۷ هزار نفری میراث فرهنگی کشور درگردشگری خبرداد و گفت: گردشگری محورتوسعه کالای ایرانی ، اقتصادی و ایجاد اشتغال بالا است.

 به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد محب‌خدایی، شامگاه چهارشنبه  در حاشیه آیین افتتاح هتل چهار ستاره ارگ محتشم در شهر قمصر کاشان پایتخت گل و گلاب ایران، در گفتگو با خبرنگاران گفت: امسال در حوزه اشتغال یک وظیفه سنگینی برعهده سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور در ایجاد سطح بالای اشتغال محول شده است.

وی افزود: امسال ما در هدف گذاری بحث اشتغال ۱۴۷ هزار نفر را در سطح کشورداریم که خیلی از مواقع این اشتغال بصورت زنجیره ای در موج سفرها ایجاد می شود.

به گفته وی، در کنار این یک تمهیدات ویژه با استناد به تبصره ۱۸ در مبحث اشتغال روستایی و بخش های مختلف پیش بینی شده است که امیدوارم شهرستان کاشان نیز در این حوزه بخصوص بحث حوزه گلاب پیشگام بشود تابتواند توسعه موزه گلاب قمصر را با مساعدت شهردار این شهر، کمک ما وحمایت بخش خصوصی در سالهای آتی محقق کند.

گردشگری محورتوسعه کالای ایرانی، اقتصادی و ایجاد اشتغال بالا است

وی توجه بیشتر به اهمیت این مسأله که گردشگری علاوه بر اینکه محورتوسعه کالای ایرانی و توسعه اقتصادی با ایجاد اشتغال بالا است افزود: بنابراین در سطح مشارکت این بهره وری وراندمان سایر حوزه‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

به گفته وی،اولویت و تمرکز امسال ما توجه گسترده به این بحث محورتوسعه کالای ایرانی و توسعه اقتصادی در زمینه گرشگری است تا از همه زمینه ها در آن استفاده‌ شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در مورد بحث تعطیلات زمستانی نیز گفت:یکی از برنامه‌های ما بصورت سالیانه توزیع نسبی و خوب باتوجه به چهارفصل بودن کشور در صنعت گردشگری است‌.

محب‌خدایی، با اشاره به اینکه خیلی مواقع مردم کشور سفر را براساس دو فصل بهار و تابستان تجربه می‌کنند گفت: بیشتر ظرفیت های تابستانی و زمستانی ما بر اساس شرایط آب و هوایی کشورمان که دونیمه شمال و جنوب را پوشش میدهد بعنوان یک فرصت مغفول مانده بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی ها، تحقیقات و پیگیری ها ی انجام شده در آینده نزدیک یک برنامه‌ریزی برای ایجاد موج سفر در این تعطیلات زمستانی وچند روز در پاییز را همانند آن دو فصل در برنامه‌ها خواهیم داش تا در جهت گردشگری داخلی گام های اساسی برداریم.

تخصیص اعتبارات مناسب در سرفصلهای مختلف گردشگری در سال جدید

به گفته وی، در بحث اعتبارات گردشگری نیز که بیشتر ظرفیت استان ها و مقاصد گردشگری باید در نظر گرفته شود امسال اعتبارات خوبی در سرفصلهای مختلف گردشگری با پیگیری های انجام شده و تقریباً باتوجه به شرایط موجود تخصیص یافته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهارداشت: ما با همراهی استانداران و شهرداران سطح کشور همزمان با نوروز در شهرها و مقاصد گردشگری که داشتیم توانستیم از ظرفیت بودجه ای و مشارکتی کشوردر توسعه گردشگری کشور بهره مندشویم.

پرونده ثبت جهانی آیین گلابگیری شستشوی خانه خدا در حال طی مراحل اولیه است

محب‌خدایی، در خصوص انجام اقدامات لازم برای ثبت جهانی آیین گلابگیری شستشوی خانه خدا با گلاب ناب قمصر نیز گفت: طبق صحبت های مدیرکل استان پرونده‌ آن در حال طی مراحل اولیه است.

وی با تاکید بر اینکه کشورها سالیانه یک ثبتی را در مهلت های ویژه می‌توانند انجام دهند گفت: ان شالله با پیگیری‌هایی که انجام خواهد شد بتوانیم در کنار ثبت جشنواره های گل محمدی کاشان که از جشنواره های خوب کشور از لخاظ جذب توریست هست بحث ثبت جهانی گلاب کعبه را نیز هم در دستور کار قرار دهیم.

به گفته وی، برای اجرای برنامه جذب گردشگر در کاشان نیز اظهارداشت: خوشبختانه با وضعیت موجود کاشان به حد واقعی گردشگری آن رسیده‌است و با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور و سایر مقاصد گردشگری در استان ها فرصتی مناسبی است که شرایط رقابت رابرای بازید علاقه مند آن از سطح کشور بویژه اصفهان و تهران را مضاعف کند.

لزوم تثبیت و معرفی جشنواره ملی گلابگیری کاشان در سطح بین المللی و جایگاه جهانی گردشگری

محب‌خدایی، در پایان رشد ۶۰ درصدی بازدید گردشگران خارجی از کاشان در نوروز را یادآورشد و گفت: ان شالله به همت مدیر کل استان وتلاش ما در سطح ملی شاهد این باشیم که جشنواره گلابگیری کاشان که امروز در سطح ملی مانند یک جشنواره مهم مطرح است در سطح بین المللی هم این جایگاه را به عنوان رویداد بین المللی سازمان جهانی گردشگری پیدا کند.

شایان ذکر است: محمد محب‌خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان برای آیین بهره برداری از هتل چهار ستاره ارگ محتشم در شهر قمصر کاشان پایتخت گل و گلاب ایران به این شهر سفرکرده بود.

مسوولان گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور و استان همچنین در ابتدای ورود به شهر قمصر در آئین گلابگیری شست و شوی خانه خدا با گلاب ناب محمدی در موزه و کارگاه گلاب گیری قمصرشرکت واز خانه تاریخی سرای خاتون در قمصرنیز بازدید کردند.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر