کاهش۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مرغ در بازار اصفهان

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان از کاهش۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مرغ در بازار اصفهان نسبت به ایام نوروزخبر داد.

محمدعلی فروغی ابری در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، با بیان اینکه اکنون مرغ در بازار اصفهان به وفور وجود دارد و هیچ‌گونه کمبودی از نظر توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان نیست،گفت: با توجه به افزایش عرضه و تقاضا در این ایام، از هفته نخست ماه رمضان مرغ درب مغازه‌ها با قیمت 7 هزار و 500 تا 7 هزار و 600 تومان عرضه شده است.

وی با رد ادعای برخی مسئولان که از افزایش نرخ مرغ در ایام ماه مبارک رمضان خبر داده بودند، افزود: به هیچ‌عنوان مقرر نشده که قیمت‌ها افزایش یابد اکنون نرخ مرغ تازه و گوشتی در بازار اصفهان نسبت به ایام نوروز یک‌هزار تا یک‌هزار و 500 تومان کاهش داشته است.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان با انتقاد از برخی رسانه‌ها و بیان اینکه رسانه‌ها با اعلام برخی خبرها نباید سبب تنش در بازار و میان شهروندان شوند، افزود: در ایام ماه مبارک رمضان عرضه و تقاضا افزایش می‌یابد، اما هر ساله در اواسط خرداد ماه با ورود مرغ اصفهان به بازار دیگر مشکل خاصی در توزیع این کالا نداریم.

وی با بیان اینکه مرغ در کشتارگاه‌های اصفهان اکنون 7 هزار و 570 تومان عرضه می‌شود، گفت: فروشندگان با احتساب 200 تا 300 تومان سود باید مرغ را در اختیار متقاضیان قرار دهند و بیش از این میزان تخلف است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان با تاکید بر اینکه قیمت‌ها در دست اتحادیه‌ها نیست و به تولید، عرضه و تقاضا بستگی دارد، اظهار داشت: اکنون قیمت مرغ گرم در بازار اصفهان یک‌هزار تا یک‌هزار و 500 تومان کاهش داشته و مرغ زنده هم درب مرغداری‌ها 5 هزار 100 تا 5 هزار 200 تومان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت 600 فروشگاه مرغ پروانه‌دار و بدون پروانه در بازار اصفهان، افزود: از این تعداد بسیاری از واحدها تاکنون به دلیل هزینه‌های بالای جانبی گاز، برق، آب، مالیات و حمل و نقل تعطیل شده‌اند البته تقاضا برای راه‌اندازی مغازه مرغ‌فروشی وجود داشته اما جایگزینی آنها به دلیل رکود و هزینه‌ها کمتر از تعطیلی فروشگاه‌ها است.

فروغی ابری پیرامون توزیع و فروش مرغ منجمد در ایام ماه مبارک رمضان، بیان کرد: هیچ‌گونه مشکلی در توزیع مرغ منجمد در این ایام نیست و با شرکت پشتیبانی امور دام هم جلساتی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته قیمت مرغ منجمد 5 هزار و 800 تومان بوده و برای توزیع در بازار اصفهان با بهای 6 هزار و 200 تومان عرضه ‌شده است، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام در نظر دارد که با رشد نرخ تورم و به صرفه نبودن هزینه‌های جانبی نرخ مرغ منجمد را تا حدودی افزایش دهد تا مرغداران راغب به جوجه‌ریزی شوند، زیرا اکنون قیمت جوجه یکروزه کاهش یافته اما بهای نهاده‌ها سیر صعودی داشته و این برای مرغداری‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان با اشاره به بازرسی و نظارت اتحادیه‌ بر تمام واحدهای صنفی و فروشندگان گوشت سفید اصفهان، افزود: به طور هفتگی کنترل بر تمامی واحدها اجرا می‌شود و در ماه مبارک رمضان این نظارت‌ها تشدید خواهد شد.

انتهای پیام/م

قیمت مرغ در بازار اصفهان کاهش یافت

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر