کد خبر: ۶۵۳۶۷۰۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم‌خانگی در استان اصفهان گفت:در حال حاضر بازار دچار رکود شده و به دلیل این‌که عرضه‌کنندگان در شرایط فعلی تمایلی به عرضه ندارند و از طرف دیگر متقاضی نیز برای خرید محصولات دیده نمی‌شود، ابهام در این بازار ایجاد شده است.

اکبر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، در رابطه با وضعیت فعلی صنف فروشندگان لوازم‌خانگی اظهار کرد: در حال حاضر بازار دچار رکود شده و به دلیل این‌که عرضه‌کنندگان در شرایط فعلی تمایلی به عرضه ندارند و از طرف دیگر متقاضی نیز برای خرید محصولات دیده نمی‌شود، ابهام در این بازار ایجاد شده است.

وی در همین راستا افزود: کارخانه‌های تولید داخل جنس خود را عرضه نمی‌کنند و واردکنندگان نیز در شرایط فعلی در انتظار سازوکار جدید برای استفاده از ارز 4 هزار و 200 تومان هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم‌خانگی در استان اصفهان بیان داشت: تولیدکنندگان داخلی لوازم‌خانگی از ابتدای سال به دنبال افزایش نرخ محصولات خود بودند که تا به این لحظه به نظر می‌رسد با افزایش نرخ 10 درصدی این محصولات موافقت شده است اما با این‌ وجود همچنان از عرضه این محصولات به بازار لوازم‌خانگی، خبری نیست.

وی تصریح کرد: بیشتر تقاضای مردم به سمت کالاهای ایرانی شیفت کرده است و تمایل مصرف‌کنندگان به این بخش از بازار بیشتر شده است.

محمدی به مهم‌ترین دلیل افزایش تقاضا برای خرید لوازم‌خانگی ایرانی اشاره کرد و بیان داشت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دعوت مردم به حمایت از کالای ایرانی باعث شده است که تقاضای این بخش افزایش یابد اما در این شرایط تولیدکنندگان داخلی عرضه محصولات خود را به بازار انجام نمی‌دهند.

وی اذعان داشت: تاکنون دستورالعملی در رابطه با نحوه واردات محصولات لوازم‌ خانگی با شرایط جدید قیمت‌گذاری دلار، اعلام‌ نشده است و این اتحادیه نیز از سازوکار جدید واردات محصولات لوازم‌ خانگی اطلاعی ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم‌خانگی در استان اصفهان در پایان ابراز داشت: امید است با توجه به شرایط فعلی و تلاش تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت لوازم‌ خانگی ایرانی، توان رقابت‌پذیری این بخش با نمونه‌های خارجی افزایش یابد تا در نهایت به حمایت هر چه بیشتر از کالای ایرانی منجر شود و واردات نمونه‌های خارجی کاهش یابد.

 

انتهای پیام/م

 

وضعیت بازار لوازم خانگی در اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر