کد خبر: ۶۵۴۲۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رفتار والدین، انتظار بیش از حد سن و توان کودک، سخت گیری، استرس‌های محیط از جمله عوامل محیطی در لکنت زبان کودکان به شمار می‌رود.

نقش استرس بر لکنت زبان کودکانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد  قیومی  افزود: وقتی  یک کودک ناروانی در گفتار دارد باید توسط یک گفتار درمان ارزیابی و مشخص شود در چه درجه از طبقه بندی ناروانی قرار دارد این اختلال از ناروانی طبیعی تا لکنت شدید طبقه بندی می‌شود.

وی ادامه داد: باید ارزیابی شود که کودک هنگام صحبت چه علامت گفتاری و فیزیکی دارد به طور مثال علائمی مانند تکرار، گیر، کشیده گفتن بیش از حد، چندبار در گفتار و حرکات اضافه چشم، لرز و فک اتفاق افتد.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  اشتباهی که خانواده‌ها آنجام می‌دهند  این است که هنگام صحبت کودک به او می‌گویند درست صحبت کند یا نفس عمیق بکشد و خیلی آهسته حرف بزند یا به جای کودک خود حرف می‌زنند که این موارد باعث استرس کودک و استرس باعث تشدید لکنت می‌شود.

قیومی افزود: لکنت یک اختلال روانی گفتار است، روانی گفتار یکی از ویژگی‌های داشتن یک ریتم خوب و تداوم گفتار می‌باشد و تداوم گفتار یعنی اینکه وقتی فرد حرف می‌زند از یک صدا به صدای دیگر، یا یک کلمه به کلمه دیگر نرود حرف زدن با سهولت باشد و گفتار قطع نشود.

انتهای پیام//ف. ن

استرس نقش موثری در بروز لکنت زبان در کودکان دارد

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر