کد خبر: ۶۵۴۲۸۵۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
آیت الله سبحانی عنوان کرد؛

آیت الله سبحانی گفت:باید اینترنت ملی در کشورمان داشته باشیم تا بتوانیم که کار خودمان را انجام بدهیم، تا زمانی که وابسته به دیگران باشیم، زیر فشارشان خواهیم بود.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن در مجتمع آموزش عالی فقه با اشاره به ویژگی‌های مشرکان گفت: براساس آیات قرآن، مشرکان آن چه که به زبان می‌گویند، با آن چه که در قلبشان است، تفاوت دارد. آن‌ها اگر به قدرت برسند، به پیمان وفادار نخواهند ماند و به هیچ مساله دیگری نیز توجه نمی‌کنند.

وی افزود: روزگاری دولت‌هایی با کشورمان مذاکره و قرارداد امضا کردند تا ما مجبور به کم کردن فعالیت هسته ای شویم، ولی در ادامه تعهدات خود را زیرپا گذاشتند، آمریکا به صورت عملی از این قرارداد خارج شد و طرف‌های دیگر هم سعی می‌کنند که ما را با زبان راضی کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: قرآن از 14 قرن پیش ما را بیدار کرده است که سخنان کسانی که سابقه بدعهدی دارند را جدی نگیریم و به آن‌ها امیدوار نباشیم، چنین کسانی نه به عهد خود عمل می‌کنند و نه مردانگی دارند.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به لزوم توجه مدیران کشور به آیات قرآن عنوان کرد: دولتمردان باید به آیات این کتاب آسمانی توجه کنند که این آیات برای همه درس است، از مذاکره کنندگان کشورمان در قضیه برجام تشکر می‌کنم، ولی طرف مقابل ما کسی است که به هیچ عنصر انسانی توجه ندارد.

وی اضافه کرد: باید اینترنت ملی در کشورمان داشته باشیم تا بتوانیم که کار خودمان را انجام بدهیم، تا زمانی که وابسته به دیگران باشیم، زیر فشارشان خواهیم بود.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به خسران مشرکان بیان کرد: آن‌ها، آیات خداوند را در مقابل بهایی اندک با دنیا معاوضه کردند و مردم را از راه خداوند بازداشتند، مشرکان زندگی دنیا را به جای زندگی آخرت گرفتند، در نتیجه نه خودشان ایمان می‌آورند و نه به دیگران اجازه ایمان آوردن را می‌دهند.

وی ادامه داد:مدیران کشور در زمینه برجام زحمت کشیدند تا این قرارداد به امضا برسد، اما در عین حال باید مراقب باشند که خداوند چگونه مشرکان را معرفی می‌کنند، آن‌ها با زبان خود، با مسلمانان همدلی می‌کنند، ولی در قلب خود با مسلمانان دشمنی دارند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ابرازکرد: کسانی که به زندگی دنیا توجه کرده ولی زندگی آخرت را از دست می‌دهند، اشخاص مغبون هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: همیشه باید در خصوص آیات قرآن اندیشه و فکر کنیم.

انتهای پیام/ح

عملکرد آمریکا در برجام تحقق پیش بینی قرآن بود/ نیازمند اینترنت ملی هستیم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر