کد خبر: ۶۵۴۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: میزان اشتغال‌زایی فاز اول پروژه مجتمع فولاد چابهار۲۴۰۰ نفر بوده که از این میران ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در مجتمع کار می‌کنند و بقیه اشتغال‌زایی غیرمستقیم است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار؛ عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: با توجه به افق تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در سواحل مکران، پروژه احداث مجتمع فولاد مکران چابهار سال ۹۴ آغاز به کارکرده و هم‌اکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کردی با بیان اینکه حجم کاری پروژه فولاد هم‌اکنون چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، افزود: اعتبار ارزی پروژه فولاد چابهار حدود ۱۳۵ میلیون یورو و اعتبار ریالی آن نیز ۱۵۰ میلیارد تومان است که از سوی صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی در آن هزینه می‌شود؛ خط اعتباری ۱۱۲ میلیون یورویی نیز تاکنون از سوی صندوق توسعه ملی برای این پروژه اختصاص یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: هم‌اکنون فونداسیون مجتمع که مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش کار است به طول ۲۰۰۰ مترمکعب به‌طور کامل به اتمام رسیده و کوره ۴۵۰۰ تنی آن هم به طور کامل ساخته شده و در حال نصب است.

کردی گفت: ظرفیت تولید فاز اول مجتمع فولاد چابهار که ظرف ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی است که برای واردات مواد اولیه و گندله و همچنین صادرات مجتمع نیز اسکله شماره ۵ "شهید بهشتی" اختصاص یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار میزان اشتغال‌زایی فاز اول این پروژه را ۲۴۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: از این میران اشتغال ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در مجتمع کار می‌کنند و بقیه اشتغال‌زایی غیرمستقیم است؛ ضمن آنکه با افتتاح مجتمع فولاد به عنوان اولین مجتمع بزرگ صنعتی چابهار، می‌توان برای ایجاد صنایع تکمیلی بسیاری از جمله خودروسازی در چابهار برنامه‌ریزی کرد.

انتهای پیام/ع

افتتاح مجتمع فولاد به عنوان اولین مجتمع بزرگ صنعتی چابهار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر