کد خبر: ۶۵۵۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران:

پورفتح اله گفت: برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران را موفقیت آمیز بود و میزان شیوع HBs, HIVو HCV بسیار پایین است.

طرح پیشگیری از تولد نوزادان تالاسمی در ایران موفقیت آمیز بوده استبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سی و پنجمین کنگره بین المللی انجمن بین المللی انتقال خون در شهر تورنتو کانادا از 12 تا 16 خرداد ماه 1397 برگزار ش؛ در این کنگره که با شرکت صاحب نظران و متخصصان کشورهای مختلف برگزار شد، تمام حوزه های طب انتقال خون از جمله اهداکنندگان، بیولوژی سلول های خونی، ایمونوهماتولوژی، بیماری های منتقله از راه تزریق خون، مدیریت خون بیمار، عوارض تزریق خون و موضوعاتی از این دست مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، پورفتح اله به عنوان سخنران مدعو این کنگره ضمن تبیین مسئله پیشگیری و مدیریت آلوایمینیزاسیون گلبول‌های قرمز در بیماران تالاسمی، به تشریح وضعیت تالاسمی در ایران و برنامه پیشگیری از تولد بیمار تالاسمی پرداخت.

وی برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران را موفقیت آمیز دانست و با اشاره به فرایندهایی که منجر به سلامت خون می‌شود بر میزان شیوع بسیار پایین HBs, HIVو HCVدر اهداکنندگان خون در کشور تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در ادامه اظهار داشت: از جمله این فرایندها آغاز برنامه غربالگری قبل از اهدا داوطلبان بار اول در 13 استان کشور بوده که منجر به کاهش قابل توجه موارد مثبت تاییدی در خون های اهدایی شده است.

پورفتح اله در پایان سخنرانی، به مطالعات انجام شده در زمینه وضعیت آلوایمینیزاسیون در افراد مبتلا به تالاسمی و میزان شیوع آن در استان های مختلف ایران پرداخت و استراتژی های کاهش خطر آلوایمینیزاسیون که توسط سازمان انتقال خون ایران اتخاذ شده را تبیین کرد.

گفتنی است در این کنگره مریم خیراندیش، آزیتا آذرکیوان، فاطمه امیری از اساتید موسسه و  مقدم از کارشناسان سازمان نیز، حضور داشتند.

انتهای پیام/

برگزاری  کنگره بین المللی انجمن بین المللی انتقال خون

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر