کد خبر: ۶۵۹۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت: حجاب ضامن اجرای هویت دینی، انقلابی و ملی است و دشمن می‌خواهد با توسعه بی حجابی، این هویت‌ها را از ما بگیرد.

دشمن تلاش میکند با توسعه بی حجابی هویت  دینی ، انقلابی و ملی را از ما بگیردبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، آیت الله سید احمد علم الهدی در گردهمایی بانوان فعال در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خراسان رضوی افزود: دشمن خواهان بی حجابی است و بی حجاب‌ها به عنوان پیاده نظام دشمن آمده اند تا از جامعه هویت زدایی کنند.

وی گفت: حجاب از واجبات دین و فریضه است. کسی که خود را مسلمان می‌نامد و به قرآن اعتقاد دارد نمی‌تواند در هیچ جهت حجاب تردید کند. همچنین حجاب هویت ملی هم داردو لباس رسمی زنان پیش از اسلام یک چادر سفید بوده است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: چادر برای زن ایرانی هویت دینی و ملی دارد. اگر در حجاب تنزل ایجاد کنیم اصل آن نابود می‌شود و نباید با توجیه جذب جوانان به دین، برنامه‌های ناهنجار موسیقی اجرا شود و یا حجاب را تنزل دهیم. با این کار‌ها جوانان به دین جذب نمی‌شوند.

وی افزود: نباید دین را سیاسی کرد. دین سیاسی بوی شرک می‌دهد. ابزاری کردن دین برای جذب جوانان به سمت جریان و جناح خود، تنزل ارزش‌های دینی است. اینکه به بهانه جذب جوان به دین، از اصول آن کوتاه بیاییم به معنای جذب جوان نیست بلکه ما جذب جوان شده ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمن روی توسعه بی حجابی کار می‌کند و عوامل نفوذی دشمن در جا‌های مختلف گسترده شده اند و به بهانه مشکلات اقتصادی، گرانی و گرفتاری مردم، آمران به معروف و ناهیان از منکر را از انجام وظیفه خود ناامید می‌کنند.

انتهای پیام //ز. ج
 

برگزاری گردهمایی بانوان فعال در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر