کد خبر: ۶۵۹۵۸۹۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت:مالیات بر ارزش افزوده می‌تواند کمک فوق‌العاده‌ای به اقتصاد کشور و عدالت اقتصادی داشته باشد، همچنین مالیات بر ارزش افزوده کمک می‌کند افراد در عادات غلط مصرفی خود تجدید نظر کنند.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،بهروز مهدلو ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: اداره کل مالیات استان اصفهان تلاش دارد برای جلب رضایتمندی مردم با با تشکل‌های صنفی تعامل کند.

وی افزود: توجه به لزوم پرداخت مالیات اهمیت به‌سزایی دارد اما این موضوع نیازمند آگاهی مردم است تا پرداخت مالیات در جامعه نهادینه شود؛ دولت با سیاست‌های اقتصادی درآمد مالیات را به صورت کالای عمومی و خدمات رفاهی به مردم بازمی‌گرداند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: کارساز بودن مالیات مستلزم همکاری همگان خواهد بود چراکه کشورهای توسعه‌یافته نیز از ظرفیت مالیات بهره برده‌اند.

وی با بیان این که افزایش سهم مالیات در بودجه نیز به این معناست که مسؤولان توجه ویژه‌ای به این بخش دارند، خاطرنشان کرد: سلامت اقتصادی کشور نیز منوط به ایجاد ساختار مالیات مشخص است.

مهدلو بیان داشت: راهی به جز تقویت فرهنگ مالیاتی نیست به این دلیل که مالیات از پایه‌های مهم اقتصادی کشور به حساب می‌آید؛ البته ساختار مالیات کشور پویا و در حال تقویت است چراکه در جهان امروز بهترین شیوه برای تأمین منابع مورد نیاز جامعه مالیات است.

وی تصریح کرد: دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به منظور خدمت به مردم به منابع مالی نیاز دارند که یکی از این منابع درآمد مالیات است و در صورتی که این ارگان‌ها از منابع کافی برخوردار نباشند نمی‌توانند پروژه‌های زیرساختی را به نتیجه برسانند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان این که مالیات می‌تواند به عنوان یک درآمد پاک به شهرداری‌ها کمک کند، ابراز داشت: پرداخت‌کنندگان مالیات ذی‌نفعان اصلی هستند چراکه این پول برای شهروندان استفاده می‌شود.

وی تأکید کرد: از 9 درصد مالیات 3 درصد به شهرداری ها و یک درصد به وزارت بهداشت پرداخت می شود، این مبلغ را می‌توان در طرح جامع سلامت به خوبی مشاهده کرد.

مهدلو اذعان داشت: از شهرداران می‌خواهیم به مردم گزارش دهند با وجوه واریزی چه اقداماتی انجام داده‌اند تا مردم ترغیب شوند و به پرداخت بیشتر مالیات بپردازند.

وی ادامه داد: بی‌شک مالیات بر ارزش افزوده می‌تواند کمک فوق‌العاده‌ای به اقتصاد کشور و عدالت اقتصادی داشته باشد، همچنین مالیات بر ارزش افزوده کمک می‌کند افراد در عادات غلط مصرفی خود تجدید نظر کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در خصوص فرهنگ‌سازی در موضوع مالیات یادآور شد: مالیات بر ارزش افزوده باعث تعادل میان طبقات مختلف جامعه شده است؛ فرهنگ‌سازی در این موضوع می‌تواند در توسعه و آبادانی برای همگان کمک کند‌ که این فرهنگ‌سازی باید از سنین کودکی انجام شود.

وی اضافه کرد: فرار مالیاتی موجب می‌شود تا گروه برخورداری که به منابع دسترسی دارند هر روز قوی‌تر شوند و گروه دیگری که به منابع دسترسی ندارند، ضعیف‌تر شوند که فاکتورهای اجتماعی در این رابطه تأثیر زیادی دارد.

مهدلو عنوان داشت: دیدگاه واقع‌بینانه در مورد فرار مالیاتی این است که این پدیده همیشگی خواهد بود اما کاهش این موضوع چیزی است که مورد توجه قرار گرفته است؛ در خردادماه سال جاری افزایش 80 درصدی خوداظهاری نسبت به سال گذشته در استان اصفهان رخ داد.

وی تصریح کرد: جایگاه اصحاب رسانه در مقوله مالیات بسیار ارزشمند است، برخورد مناسب با مؤدیان نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، باید در نظر داشته‌باشیم که پرونده مالیاتی همچون بیت‌المال است؛ در مورد مالیات تعبیرات منفی انجام شده که دست‌اندرکاران و اصحاب رسانه باید در راستای تغییر این دیدگاه تلاش کنند.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر