کد خبر: ۶۵۹۹۵۹۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: راه‌اندازی مرکز جامع پیشگیری در استان بوشهر ضروری است.

ضرورت ایجاد مرکز جامع پیشگیری در استان بوشهربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، علی پولادی ریشهری صبح دوشنبه در نشست مدیران و معاونان اداره کل بهزیستی با استاندار بوشهر با اشاره به شرح وظایف و خدمات سازمان بهزیستی اظهار داشت: در حوزه بهزیستی ۳ رویکرد را مد نظر داریم که شامل پیشگیری، توانمندسازی و شکوفایی استعداد‌های جامعه تحت پوشش بهزیستی و رسیدگی به معلولیت‌ها و مشکلات آنهاست.

وی در مورد خدمات بهزیستی در حوزه یارانه‌ها گفت: یارانه جامعه تحت پوشش بهزیستی ۳ برابر شده و این کار نشان از عزم و اراده مسئولان برای بهبود شرایط و فرایند‌ها است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲۰۰ مهدکودک، ۴ کلینیک مددکاری و ۲۴ موسسه خیریه تحت پوشش بهزیستی استان بیان داشت: برای اداره کل بهزیستی استان ۱۵۶ فعالیت تهیه و تنظیم شده و در این زمینه کار‌های مهم و ارزشمندی در حال انجام است.

واگذاری مسکن معلولان

پولادی ریشهری با اشاره به واگذاری مسکن معلولان در استان بوشهر اضافه کرد: تاکنون هزار و ۱۰۷ واحد مسکونی به معلولان استان واگذار شده و در هفته بهزیستی امسال هم ۴۱ واحد مسکونی ویژه معلولان افتتاح می‌شود.

وی در مورد اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی خاطرنشان کرد: تعهد اداره کل بهزیستی برای ایجاد اشتغال در استان ۸۶۵ نفر بوده امابه بیش از یک هزار نفر تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کردیم.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در مورد طرح شنوایی و بینایی سنجی کودکان هم اظهار داشت: در این طرح ۲۸ هزار و ۷۸۵ نفر تحت پوشش قرار گرفتند که این عملکرد ۱۰۵ درصد میانگین کشوری است.

لزوم حمایت از اشتغال معلولان

پولادی ریشهری با اشاره به ضرورت ایجاد مرکز جامع پیشگیری در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۹ هزار و ۹۲۹ معلول در استان بوشهر داریم که ۱۱ مرکز شبانه روزی و ۱۵ مرکز روزانه به معلولان خدمت رسانی می‌کنند.

وی خواستار حمایت استاندار از اجرای قانون جامع حمایت از معلولان و لزوم اجرای قانون اشتغال ۳ درصد از معلولان در دستگاه‌های اجرایی شد.

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر