کد خبر: ۶۶۵۸۰۱۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از ۹۸۰۰ نفر در اردبیل تحت پوشش طرح باسوادی قرار می‌گیرند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ غلامحسین گنجی  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز سوادآموزی در اردبیل اظهار داشت: امسال ابلاغیه‌ای که معاونت سوادآموزی استان اردبیل در راستای باسواد کردن افراد بی‌سواد ارائه داد ۹ هزار و ۸۹۶ نفر بوده است که با برنامه‌ریزی‌های اساسی به این اهداف مورد نظر می‌رسیم و در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته است.

وی با اشاره به این که سال گذشته بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ حجم ابلاغیه برای باسواد کردن افراد بی‌سواد بود افزود: خوشبختانه توانستیم بیشتر از این آمار عمل کنیم و ۹ هزار و ۳۴۴ نفر را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به نامگداری روز سوادآموزی در سال ۹۵ گفت: به مناسبت این روز برنامه‌های مختلفی توسط آموزش وپرورش استان برگزار می‌شود و نفرات برتری که توانسته‌اند به افتخارات زیادی در حوزه سوادآموزی دست یابند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

گنجی بیان کرد: شعار سوادآموزی امسال سوادآموزی و توسعه مهارت بود که در این زمینه برنامه‌های مختلفی تدارک دیده‌ایم تا به اهداف مورد نظر در حوزه توسعه مهارت‌ها برسیم.

وی تصریح کرد: اهداف نهضت سوادآموزی ۱۰ تا ۴۹ سال بوده است که در این حوزه ۹۳.۱ درصد استان اردبیل تحت پوشش این طرح قرار دارند و برنامه‌ریزی شده تا افق ۱۴۰۰ بوانیم این آمار را به حداکثر برسانیم.

گنجی بیان کرد: درصد باسوادی کشور در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۴.۷ بوده است که استان اردبیل از این امر فاصله دارد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به آمار کشوری برسیم.

وی افزود: ذاز دیگر برنامه‌های حوزه نهضت سوادآموزی ارائه آموزش‌های مختلف است که آموزش مقدماتی رایانه مبنای کار قرار گرفته و سال گذشته ۲۰۰ نفر و امسال نیز ۴۰۰ نفر آموزش می‌بینند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۴۰۰ مربی سوادآموزی مشغول آموزش هستند و نفراتی که بتوانند در نهضت سوادآموزی قبول شوند تشویقات و پادانش نیز می‌گیرند.

گنجی از شناسایی بیش از ۲۰۵ سوادآموز موفق در استان خبر داد و بیان کرد: برخی از سوادآموزان توانسته‌اند حتی در مقطع دکتری نیز ادامه تحصیل کنند.

انتهای پیام/ی

 

اجرای تحت پوشش طرح سوادآموزی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر