کد خبر: ۶۶۵۸۴۹۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور حدود ۱۸ صندوق بازنشستگی وجود دارد که تعداد زیادی از این صندوق‌ها به دلایل مختلف در وضعیت نابسامان اقتصادی و منابع مالی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، همایون یوسفی، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در حال حاضر دولت سالانه ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از اعتبارات خود را صرف پرداخت حقوق بازنشستگان می کند در صورتی که باید این مبلغ از منابع صندوق های بازنشستگی پرداخت شود.

وی افزود: صندوق تامین اجتماعی جزو معدود صندوق هایی است که هنوز مشکلات اقتصادی پیدا نکرده است اما با توجه به پیش‌بینی‌ها از روند بازنشستگی در آینده احتمال دارد که این صندوق نیز در یک یا 2 سال آینده دچار مشکل شود.

یوسفی عنوان کرد: اگر بخواهیم صندوق بازنشستگی پویا و کاملی داشته باشیم باید در کشور به ازای هر ۲۵ نفر شاغل یک نفر بازنشسته وجود داشته باشد اما در دهه های گذشته به دلایل مختلف از جمله مسائل سیاسی سن بازنشستگی در کشور کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر نسبت استاندارد ۲۵ نفر بازنشسته به یک نفر شاغل به حدود 5.5 به یک رسیده است و اگر این نسبت به 3.5 به یک برسد صندوق های بازنشستگی دچار ورشکستگی خواهند شد که در حال حاضر در حال حرکت به سمت آن هستیم.

 نماینده اهواز گفت: در کشورهای توسعه یافته سن بازنشستگی را بالا می برند تا از تجارب بازنشستگان استفاده کنند و به صندوق‌های بازنشستگی فشار وارد نشود اما در کشور ما به دلایل مختلف از جمله مسائل سیاسی سن بازنشستگی کاهش یافته است.

انتهای پیام/م

خطر ورشکستگی در کمین صندوق‌های بازنشستگی کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر