کد خبر: ۶۶۵۹۱۷۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷

فرماندار دشتی با تاکید بر نقش مهارت آموزی در کاهش نرخ بیکاری گفت: با توجه به نقش مهم تعاونی‌ها در حل مشکلات اقتصای انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی تعاونی‌ها با مراکز فنی و حرفه‌ای دشتی مورد توجه است.

نقش مهارت آموزی در کاهش نرخ بیکاریبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عبدالله نادری عصر امروز در آئین تقدیر از تعاونکاران استان بوشهر با بیان اینکه مجموعه آموزش فنی و حرف‌های استان نقشی اساسی در تقویت و توسعه تعاونی‌های شهرستان دشتی داشته است اظهار داشت: حمایت از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و عقد تفاهم نامه‌های آموزشی تعاونی‌ها با مراکز فنی و حرفه‌ای می‌تواند در توسعه اشتغال پایدار در سطح استان نقشی اساسی داشته باشد.

وی با تاکید بر نقش مهم مهارت‌آموزی در برطرف کردن مشکلات اشتغال جوانان بیان کرد: امروز توسعه و تعالی امر اقتصاد از حیث تولید و اشتغال‌زایی یکی از دغدغه‌های موجود در کشور و به ویژه شهر‌های کوچگ و بزرگ به حساب می‌آید.

فرماندار دشتی تصریح کرد: در جهان امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مفهومی ندارد و همین امر ضرورت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس نیاز بازار کار را الزام‌آور کرده است.

نادری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را ستونی از اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جوانان را برای انتخاب شغل بسیاری یاری می‌دهد و آن‌ها می‌تواند با افزایش کارآمدی خود سبب ایجاد اشتغال پایدار شود از این جهت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی در واقع مهمترین کانون مهارتی و کاربردی شهرستان است که در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای گام بر می‌دارد.

وی یکی از دلایل بیکاری جوانان را فقدان مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی بتواند نقش به‌سزایی را در کاهش میزان بیکاری ایفا کند.

فرماندار دشتی با تاکید بر اینکه توسعه آموزش‌های مهارتی در میان جوانان باید متناسب با نیاز‌های شغلی جامعه باشد اظهار کرد: امروز زمانی است که دانش آموزان و دانشجویان ما باید براساس استعداد‌های شغلی موجود در شهر محل سکونت خود زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گیرند تا بتوان از ظرفیت‌های موجود به خوبی بهرمند شوند.

نادری با تاکید بر نقش مهارت آموزی در کاهش نرخ بیکاری گفت:با توجه به نقش مهم تعاونی‌ها در برطرف کردن مشکلات اقتصای انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی تعاونی‌ها با مراکز فنی و حرفه‌ای دشتی مورد توجه است.

انتهای پیام/م

انعقاد تفاهم‌نامه آموزش فنی و حرفه‌ای و تعاونی‌های دشتی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر