کد خبر: ۶۶۹۶۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۱

ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ توانستند پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به دوره قبلی این رقابت‌ها داشته باشند.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۲۰۹ ورزشکار حاضر شد و ملی پوشان کشورمان توانستند در این رقابت‌ها با رکوردشکنی‌های متوالی نسبت به دوره قبلی بازی‌های آسیایی مدال‌های بیشتری را کسب کنند.

بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ به میزبانی شهر جاکارتا از روز شنبه چهاردهم مهر آغاز شده است و تا ۲۲ مهرماه ادامه دارد.

  • تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در دیدار فینال بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ برابر ژاپن به برتری رسید و عنوان قهرمانی را به دست آورد.
  • در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۳۲ یونس سیفی پور موفق به کسب مدال برنز شد.
  • در ماده پرتاب وزنه بانوان کلاس F۵۵ پروین مقدم نماینده کشورمان به مدال برنز رسید.
  • در دوی ۵۰۰۰ متر مردان کلاس T۱۲/۱۳ میکائیل دیانی موفق به کسب مدال برنز شد.
  • در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F۵۳/۵۴ حامد امیری موفق به کسب مدال طلا شد.
  • در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F۵۳/۵۴ عبدالرضا جوکار موفق به مدال نقره رسید.
  • در ماده پرتاب وزنه بانوان کلاس F۵۶/۵۷ عشرت کردستانی موفق به کسب مدال طلا شد.
  • شاهین ایزدیار در رشته شنا، ماده ۱۰۰ متر کرال پشت کلاس S۱۰ به ششمین قهرمانی خود رسید.
  • شنا: محمدحسین کریمی جهان‌آبادی در ماده ۵۰ متر کرال سینه کلاس S۱۲ به مدال برنز رسید.
  • سیامند رحمان موفق به کسب مدال طلا در بازی‌های پاراوزنه برداری فوق سنگین شد.
  • منصور پورمیرزایی موفق به کسب مدال نقرهدسته فوق سنگین رقابت‌های پاراوزنه برداری شد.
  • دوومیدانی: الناز دارابیان در پرتاب دیسک بانوان موفق شد با ثبت رکورد ۱۰.۷۱ متر صاحب مدال طلا شود.
  • دوومیدانی: سامان پاکباز در پرتاب دیسک مردان کلاس F۱۲ به مدال طلا رسید.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: مسعود حیدری در پرتاب دیسک مردان کلاس F۱۲ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: پیمان نصیری در دوی ۱۵۰۰ متر کلاس T۲۰ با به جا گذاشتن حد نصاب ۰۴:۰۷:۱۰ دقیقه اول شد و به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: امین عبدل‌پور در دوی ۱۵۰۰ متر کلاس T۴۵/۴۶ با ثبت رکورد ۰۴:۱۹:۴۴ دقیقه به مدال برنز رضایت داد.
  • دوومیدانی: مرضیه صدقی در پرتاب وزنه بانوان کلاس F۵۴، موفق به کسب مدال نقره شد.
  • دوومیدانی: شهلا حدیدی در پرتاب وزنه بانوان کلاس F۵۴، موفق به کسب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: فرشته مرادی در ماده پرتاب وزنه بانوان ماده F۳۴ به مدال نقره دست یافت.
  • دوومیدانی: هرمز سیدی در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F۳۷/۳۸ به مدال نقره دست یافت.
  • دوومیدانی: جواد حردانی در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F۳۷/۳۸ به مدال برنز رسید.
  • گلبال: تیم ملی گلبال بانوان ایران در دیدار رده‌بندی بازی‌هایی پاراآسیایی برابر تیم تایلندبا نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شد و به مدال برنز رسید.
  • وزنه‌برداری: حامد صلحی‌پور با ثبت وزنه ۲۳۴ کیلوگرم رکورد آسیا را شکست و به مدال طلا دست یافت.
  • وزنه‌برداری: علی‌اکبر غریب‌شی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم به مدال نقره رسید.
  • وزنه‌برداری: سامان رضی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
  • شطرنج: در گروه b۱ شطرنج سریع ملیحه صفایی مدال نقره را به دست آورد.
  • شطرنج: تیم شطرنج بانوان در بخش تیمی شطرنج سریع مدال نقره را کسب کرد.
  • شطرنج: در گروه b۲ و b۳ بانوان شطرنج سریع در بخش تیمی، تیم بانوان ایران مدال طلا را به دست آورد.
  • شطرنج: در گروه b۲ و b۳ بانوان شطرنج سریع در بخش انفرادی، فاطمه برقول به مدال نقره رسید.
  • شطرنج: در گروه b۲ و b۳ بانوان شطرنج سریع در بخش انفرادی فریبا زنده در جایگاه سوم قرار گرفت و به مدال برنز دست یافت.
  • دوچرخه‌سواری: مهدی محمدی به مدال برنز دوچرخه سواری رشته تعقیبی انفرادی دست یافت.
  • گلبال: تیم ملی گلبال مردان ایران در بازی‌های پاراآسیایی با پیروزی برابر چین قهرمان شد و به مدال طلا رسید.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۳ بانوان عذرا مهدوی‌کیا با ثبت حدنصاب ۰۱:۰۸.۱۸ موفق به کسب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: آرزو رحیمی نماینده کشورمان در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۲ با پرتابی به میزان ۴.۲۷ نخستین مدال طلا را در روز پنجم مسابقات برای کاروان خودباوری و امید به ارمغان آورد.

  • دوومیدانی: در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۳ امید ظریف صنایع با ثبت زمان ۵۱.۴۰۷ ثانیه پیشاپیش دیگر دوندگان از خط پایان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
  • دوومیدانی: امیر خسروانی نماینده کشورمان در ماده پرش طول مردان کلاس T۱۲ به مصاف حریفانش رفت و موفق به کسب مدال برنز شد. خسروانی با ثبت رکورد ۷.۰۱ مدال برنز را از آن خود کرد.
  • دوومیدانی: راضیه محمودی در ماده پرتاب دیسک کلاس F۱۲ بانوان با پرتابی به طول ۲۹.۲۳ متر به عنوان چهارمی بسنده کرد.
  • دوومیدانی: محسن کائیدی در رشته پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: مهدی علیزاده در رشته پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: حامد امیری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۵۴/۵۵ ضمن کسب مدال طلای رکورد بازی‌های پاراآسیایی را هم بهبود بخشید.
  • دوومیدانی: جلیل باقریدر ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۵۴/۵۵ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: وحید علی‌نجیمی در ماده دوی ۴۰۰ متر مردان کلاس T۱۲ موفق به کسب مدال طلای مسابقات شد.
  • دوومیدانی: ژیلا یوسفی در ماده پرتاب دیسک کلاس F۴۰/۴۱ بانوان صاحب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: سجاد محمدیان در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۴۶/۶۱/۶۳ ضمن کسب مدال طلای این مسابقات رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی را هم بهبود بخشید.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: هاجر صفرزاده در فینال ماده دوی ۴۰۰ متر بانوان در کلاس T۱۲ با رکورد ۰۱:۰۶.۸۰ دقیقه به مدال نقره رسید.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶/۵۷ امان الله پاپی به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶/۵۷ محمد الوان پور به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶/۵۷ محمد خالوندی به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: حمید اسلامی در ماده دوی ۱۵۰۰ متر مردان کلاس T۱۱ به مصاف حریفانش رفت که موفق به کسب مدال طلای مسابقات شد.
  • دوومیدانی: فائزه کرمانی در ماده پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ بانوان توانست صاحب گردن آویز نقره شود.
  • دوومیدانی: بتول جهانگیری در ماده پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ بانوان توانست صاحب گردن آویز برنز شود.
  • تیراندازی با کمان: تیم میکس ریکرو ایران عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد.
  • تیراندازی با کمان: تیم میکس کامپوند ایران عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد و صاحب مدال نقره شد.
  • جودو: تیم ملی کشورمان به مدال نقره رسید.
  • والیبال نشسته: تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان به مدال نقره دست یافت.
  • شنا: شاهین ایزدیار در رشته شنا و در ماده ۴۰۰ متر آزاد کلاس S۱۰ به مدال نقره دست یافت.
  • بسکتبال با ویلچر: تیم ملی بسکتبال باویلچر بانوان ایران عنوان سوم را کسب کرده بود.
  • جودو: وحید نوری به مدال طلا رسید.
  • جودو: احسان موسی‌نژاد در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم صاحب گردن‌آویز طلا شد.
  • جودو: محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +۱۰۰ کیلوگرم به مدال نقره بسنده کرد.
  • تیراندازی با کمان: در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • تیراندازی با کمان: مجید کاکوش ملی‌پوش تدر رقابت‌های w۱ عنوان سوم را کسب کرد و برنزی شد.
  • تیراندازی با کمان: محمدرضا زندی در فینال W۱ تیراندای با کمان با برتری مقابل حریفان خود به نشان طلا دست یافت.
  • دوومیدانی: مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F۱۱ توانست با رکورد ۴۲.۳۷ به مدال طلای این رشته برسد.
  • دوومیدانی: آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F۱۱ توانست به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: سیامک صالح فرج زاده در پرتاب وزنه مردان کلاس F۳۴ به مدال نقره دست یافت.
  • دوومیدانی: علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۵۳ ضمن شکستن رکورد آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.
  • دوومیدانی: اسدلله عظیمی در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۵۳ به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: هاشمیه متقیان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F۵۶/۵۷ به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: هاشم رستگاری در ماده دوی ۴۰۰ متر به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: قاسمی در ماده دوی ۴۰۰ متر به مدال برنز دست یافت.
  • دوومیدانی: فرهاد کهریزی در دوی ۴۰۰ متر کلاس T۳۶ موفق به کسب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۶ ضمن کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد بازی‌ها نیز شد.
  • دوومیدانی: هاجر صفرزاده در ماده دوی ۱۰۰ متر بانوان کلاس T۱۲ موفق به کسب مدال برنز مسابقات شد.
  • دوومیدانی: احمد اجاقلو در دوی ۱۰۰ متر کلاس T۴۵/۴۶/۴۷ صاحب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: مهناز امینی در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F۵۷ با ثبت رکورد ۲۵.۶۸ طلایی شد.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: شیلا حدادی در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F۵۴/۵۵ موفق به کسب مدال برنز شد.
  • شطرنج: در رقابت‌های گروه b۲ و b۳ بانوان عاطفه نقوی عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد.
  • شطرنج: فریبا زنده بودی در رقابت‌های گروه b۲ و b۳ بانوان به مدال نقره رسید.
  • شطرنج: فاطمه برقول در رقابت‌های گروه b۲ و b۳ بانوان نشان برنز را از آن خود کرد.
  • شطرنج: درخشش خیره کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.
  • شطرنج: در مسابقات گروه b۲ و b۳ آقایان امید کریمی نشان ارزشمند طلا را به دست آورد.
  •  
  • شطرنج: تیم شطرنج b۲ و b۳ آقایان توانست صاحب گردن آویز نقره شود.
  • شطرنج: در مسابقات b۱ بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید
  • شطرنج: در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران به مدال نقره تیمی دست یافتند.
  • شطرنج: در پایان مسابقات شطرنج نابینایان در گروه B۱ آقایان و در بخش تیمی مدال برنز به ورزشکاران ایران رسید.
  • وزنه‌برداری: نادر مرادی ملی‌پوش دسته ۸۰ کیلوگرم کشورمان مدال نقره گرفت.
  • شنا: شاهین ایزدیار در ماده قورباغه ۱۰۰ متر کلاس SB۹ طلایی شد.
  • شنا: شاهین ایزدیار در ۵۰ متر کرال آزاد کلاس S۱۰ به مدال طلا برسد.
  • دوومیدانی: احمد اجاقلو در کلاس T۴۵/۴۶/۴۷ ماده دوی ۲۰۰ متر به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: عذرا مهدوی‌کیا در ماده پرتاب نیزه کلاس F۱۲/۱۳ به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: هاجر صفرزاده در دوی ۲۰۰ متر بانوان کلاس T۲۲ موفق به کسب مدال نقره شد.
  • دوومیدانی: مهدی اولاد در ماده پرتاب وزنه کلاس به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: نورمحمد آرخی در ماده پرتاب وزنه کلاس موفق به کسب مدال نقره شد.
  • دوومیدانی: سولماز بازرگان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس ادغامی F۴۳/۴۴,F۶۲/۶۴ به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: سامان پاکباز در کلاس F۱۲ پرتاب وزنه به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: مسعود حیدری در کلاس F۱۲ پرتاب وزنه مدال برنز کسب کرد.
  • دوومیدانی: محمدرضا احمدی در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۳ ضمن شکستن رکورد آسیا به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: مهدی علیزاده در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۳ موفق به کسب مدال برنز شد.
  • دوومیدانی: امید ظریف صنایع در دوی ۱۰۰ متر مردان کلاس T۱۳ مدال برنز را از آن خود کرد.
  • دوومیدانی: داودعلی قاسمی در ماده ۱۰۰ متر کلاس T۳۷ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: فرزاد سپهوند در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F۴۳/۴۴ - F۶۲/۶۴ موفق به کسب مدال طلا شد.
  • دوومیدانی: هاشمیه متقیان در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F۵۵/۵۶ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: بتول جهانگیری در ماده پرتاب وزنه کلاس F۳۳ صاحب مدال طلا شد.
  • دوومیدانی: خرسند امیری در ماده پرتاب دیسک مردان کلاس ادغامی F۵۱/۵۲/۵۳ به مدال طلا رسید.
  • دوومیدانی: اسدالله عظیمی در ماده پرتاب دیسک مردان کلاس ادغامی F۵۱/۵۲/۵۳ به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: علیرضا مختاری در ماده پرتاب دیسک مردان کلاس ادغامی F۵۱/۵۲/۵۳ به مدال برنز رسید.
  • تیراندازی: در تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh۱ ساره جوانمردی به مدال طلا رسید.
  • تیراندازی: در تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh۱ سمیرا ارم به مدال نقره رسید.
  • جودو: امید جعفری در وزن ۸۱- کیلوگرم صاحب گردن‌آویز برنز شد.
  • وزنه‌برداری: حمزه محمدى نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد.
  • وزنه‌برداری: روح الله رستمى وزنه بردار دسته ٧٢ کیلوگرم کشورمان مدال با ارزش طلا را از آن خود کرد.
  • شنا: شاهین ایزدیار در رشته شنا ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس توانست طلای دیگری برای ایران به دست بیاورد.
  • دوومیدانی: زهرا برنکی به مدال برنز ماده پرش طول بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ دست یافت.
  • دوومیدانی: بهزاد عزیزی و سیدعرفان حسینی به مدال‌های نقره و برنز ماده پرتاب نیزه کلاس F۱۲/۱۳ رسیدند.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب کلاب کلاس F۳۲ یونس سیفی‌پور با حدنصاب ۳۰ متر و ۱۶ سانتیمتر به مدال طلا دست یافت.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F۵۴/۵۵/۵۶ علیرضا قلعه ناصری مدال طلا گرفت.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F۵۴/۵۵/۵۶ جلیل باقری به مدال نقره رسید.
  • دوومیدانی: در ماده پرتاب دیسک کلاس ادغامی F۵۴/۵۵/۵۶ حامد امیری مدال طلا گرفت.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

  • دوومیدانی: علی امیدی در کلاس F۴۲-۴۴/۶۱-۶۴ ماده پرتاب نیزه به مدال برنز رسید.
  • دوومیدانی: سید علی اصغر جوانمردی در ماده پرتاب وزنه کلاس ادغامی F۳۵ مدال نقره را از آن خود کرد.
  • دوومیدانی: عذرا مهدوی‌کیا در ماده دوی ۱۵۰۰ متر بانوان کلاس ادغامی T۱۲-۱۳ مدال طلا را از آن خود کرد.
  • دوومیدانی: جاوید احسانی شکیب در ماده پرتاب دیسک مردان کلاس F۵۷ ب. به مدال نقره دست یافت.
  • دوومیدانی: وحید علی‌نجیمی در ماده دوی ۲۰۰ متر مردان کلاس B۲ مدال طلا را از آن خود کرد.
  • دوومیدانی: امید ظریف در ۲۰۰ متر کلاس B۲ با رکورد ۲۳.۰۵ ثانیه برنز گرفت.
  • دوومیدانی: علی الفت‌نیا و داود علی‌قاسمی در ماده دوی ۲۰۰ متر مردان کلاس T۳۷ به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند.
  • دوومیدانی: زهرا صالحی در ماده پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۳-۵۴ به مدال نقره دست یافت.
  • جودو: سیدمیثم بنی‌طبا در وزن ۶۰- کیلوگرم صاحب گردن‌آویز برنز شد.
  • جودو: در وزن ۶۶- کیلوگرم رضا غلامی صاحب مدال برنز شد.
  • تیراندازی: رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی ایستاده (R۲) عنوان قهرمانی را کسب کرد و طلایی شد.
  • تیراندازی: ساره جوانمردی در تیراندازی ماده ۵۰ متر به مدال طلا رسید.
  • تنیس روی میز: حسن جانفشان به مدال برنز بسنده کرد.
  • شنا: شاهین ایزدیار در رشته شنا ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S. ۱۰ به مدال طلا رسید.
  • وزنه‌برداری: مدال‌های طلا و نقره مسابقات دسته ۵۹ کیلوگرم وزنه برداری به امیر جعفری به مدال طلا و یوسف یوسفی رسید.

رکوردشکنی به سبک ملی پوشان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
آفرین به غیرتتان. باعث افتخار ایران عزیز هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
افرین به این مردان و زنان درظاهر معلول که با کمبود امکانات و با حداقل دستمزد مدالهای اسیایی و جهانی را درومیکنن.ایکاش ما باصطلاح سالمها از اینها یاد بگیریم.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر