کد خبر: ۶۶۹۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با وانگ اون، همتای چینی خود دیدار و طرفین بر لزوم تعمیق و گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های بین‌المللی تاکید کردند.

رایزنی غریب آبادی با سفیر و نماینده دائم چین در وینبه گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، با وانگ اون، همتای چینی خود دیدار کرد. طرفین در این دیدار، بر لزوم تعمیق و گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های بین‌المللی تاکید کردند.

وی در این دیدار، ضمن اذعان به روابط سازنده و مثبت دو کشور و‌ایفای نقش فعالانه و سازنده چین در مقابله با تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا، بر ضرورت تداوم و توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف، ازجمله هسته‌ای، تاکید کرد.

سفیر کشورمان همچنین خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن سازوکار بهره‌مندی عملی ایران از منافع برجام و اجرای تعهدات طرف مقابل تحت برجام، گام مثبتی در راستای صیانت از این توافق خواهد بود.

سفیر چین نیز در این دیدار بر اعتقاد راسخ چین به اجرای تعهدات تمام طرف‌ها تحت برجام و ضرورت انتفاع ایران از منافع اقتصادی و تجاری آن تاکید کرد.

طرفین در این دیدار، همچنین بر لزوم هم‌افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و همکاری دوجانبه در این چارچوب، تاکید کردند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر