کد خبر: ۶۶۹۷۳۲۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴

مسوول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد گفت: زمینه تشرف یکهزارو ۴۰۰نفر در طرح خادمیاری آستان قدس رضوی در استان فراهم شده که در ۲۵گروه خدمت تقسیم می‌شوند.

به  گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ محمد حسین رحیمی نسب مسوول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد در نشست مدیر، شورای معاونان و روسای نمایندگی‌های آستان قدس رضوی در بافق گفت: زمینه تشرف یکهزارو ۴۰۰نفر در استان برای طرح خادمیاران آستان قدس رضوی فراهم شده که این تعداد در خدمت بدنه فرهنگی و محرومیت زدایی قرار می گیرند.

رحیمی نسب از اجرای طرح خادمیاری آستان قدس رضوی در استان خبر داد و افزود: در این طرح زمینه تشرف علاقمندان به خادمی امام رضا (ع) فراهم می‌شود و در مقابل خادمیاران تعهدی برای خدمت به استان می‌دهند که طبق این تعهدات آن‌ها به بدنه فرهنگی و محرومیت زدایی تزریق می‌شوند.

وی گفت: زمینه تشرف یکهزارو ۴۰۰نفر در استان فراهم شده که در ۲۵گروه خدمت تقسیم می‌شوند و همچنین ۳هزار نفر دیگر در نوبت پذیرش، گزینش و آموزش هستند.

وی با اشاره به اینکه دفتر آستان قدس رضوی در یزد دو رویکرد فرهنگی و محرومیت زدایی را دنبال می‌کند افزود: در این راستا سعی شده موازی کاری نباشد و ضمن ارتباط با دستگاه‌های اجرایی مشکلات برطرف شود و افرادی که زیر نظر طرح محرومیت زدایی نیستند تحت پوشش قرار گیرند.

مسوول دفتر آستان قدس رضوی یزد به تشریح فعالیت‌های انجام شده در رابطه با بحث فرهنگی و محرومیت زدایی آستان پرداخت و خاطر نشان کرد: در مباحث محرومیت زدایی یکسری کمک از آستان قدس رضوی به عنوان تبرکی امام رضا (ع) بین ۱۰شهرستان استان تقسیم می‌شود.

رحیمی نسب گفت:در بحث فرهنگی تفاهم نامه‌ای با برخی دستگاه‌ها و موسسات فرهنگی منعقد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طی چند روز آینده ۲۰هزار بسته هدیه آستان قدس به زائران اربعین یزدی داده می‌شود گفت: این زائران بسته‌های فرهنگی را به عراقی‌ها در مسیر رسیدن به کربلا اهدا می‌کنند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق نیز در این دیدار با بیان اردت خاص بافقی‌ها به امام رضا (ع) خدمت به امام رضا را افتخاری بزرگ بیان کرد و گفت: ترویج فرهنگ رضوی سبب گشایش در‌های رحمت الهی می‌شود.

حجت الاسلام سلیمانی رسیدگی به قشر مستضعف جامعه و محرومیت زدایی را از مهمترین موضعاتی دانست که می‌تواند در راستای توسعه فرهنگ رضوی گامی اساسی باشد.

حجت الاسلام طباطبایی مسوول دفتر آستان قدس رضوی بافق در حاشیه بازدید اعضای آستان‌های قدس رضوی استان و شهرستان‌ها از بیت الرضا (ع) این شهرستان بر لزوم ترویج فرهنگ رضوی و سبک زندگی امام رضا (ع) در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام طباطبایی به واحد‌های بیت الرضای بافق در زمینه ترویج فرهنگ رضوی اشاره کرد و ادامه داد:این مجموعه از ۵۳واحد تشکیل شده که ۳۸واحد آن فعال هستند که توسط جوانان اداره می‌شوند.

وی تصریح کرد: محروم زدایی، کاروان ۲۷ساله پیاده امام رضا (ع)، هدیه برای کودکان روستایی، غبار روبی شهدا و عیادت از بیماران اهم فعالیت‌هایی است که در زمینه ترویج فرهنگ رضوی در شهرستان انجام می‌شود.

 نشست مدیر، معاونان و روسای دفتر آستان قدس رضوی در استان یزددر بافق برگزار شد.

در این نشست مسائل و مشکلات آستان‌های قدس رضوی در ۱۰شهرستان استان بحث و تبادل نظر شد و همچنین اعزام زائران اربعین، برگزاری همایش فاطمی، کارآفرینی، رسیدگی به عمران و آبادنی مناطق محروم و توجه به موضوع فرهنگی در این مناطق بررسی شد.

انتهای پیام/ی

طرح خادمیاران آستان قدس رضوی در یزد اجرا می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر