کد خبر: ۶۶۹۹۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱

در حالی که بسیاری از کادر بهداشت کشور به دلیل تاخیر در حقوق‌هایشان با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، مدیران سازمانی که قرار بوده مطالبات آن‌ها را پیگیر باشند حقوق‌هایی نجومی دریافت می‌کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سازمان نظام پزشکی یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین سازمان کشور است که بیش از ۶۲ سال قدمت دارد. تعیین تعرفه خدمات تشخیصی درمانی در بخش خصوصی، صدور پروانه مطب شاغلین بخش خصوصی، رسیدگی انتظامی به تخلفات حرفه‌ای شاغلین حرف پزشکی از طریق هیاتهای انتظامی، ثبت نام و صدور گواهی عضویت، تعیین ضوابط و نظارت بر تبلیغات پزشکی از جمله برنامه های این سازمان است.

فیش نجومی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 نظام پزشکی از زمان تشکیل تاکنون با موضوعات و دغدغه‌های فراوانی مواجه بوده و مدیران زیادی به خود دیده است. مدیرانی که امروز بر اساس گفته پزشکان نسبت به گذشته منفعل شده و نارضایتی‌های این قشر از جامعه را به همراه داشته است از طرفی مشکلات مالی و اقتصادی گریبان بسیاری از پزشکان به ویژه پزشکان عمومی را گرفته و مطالبات و معوقات آنها زیاد است.


بیشتر بخوانید:  فیش حقوق نجومی خبرنگار ضدانقلاب افشا شد +تصاویر


در این میان انتشار فیش حقوقی ۲۱ میلیونی یکی از معاونان این سازمان در فضای مجازی گلایه مندی مردم و انتقاد بسیاری از پزشکان را به همراه داشته است. حقوق‌هایی که با حق عضویت پزشکان در این سازمان تامین می‌شود و ده‌ها برابر حقوق یک پزشک معمولی است. 

البته مسئولان ارشد این سازمان علیرغم انتشار فیش حقوقی، آن را نجومی نمی‌دانند و معتقدند؛ دریافت چنین حقوق هایی برای کسانی که  شغلی پر استرس دارند و باید پاسخگوی حجم زیادی از مطالبات باشند، زیاد نیست.

از طرفی طی هفته‌های اخیر، تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس و نحوه اجرای این قانون در سازمان‌های مختلفی مورد بحث بوده و بسیاری را با اما و اگرهای فراوان مواجه کرده است. سازمان نظام پزشکی هم که رئیس و تعدادی از معاونان آن در سن بازنشستگی هستند و برخی حقوق‌های کلان دریافت می‌کنند از این قاعده مستثنی نبوده است.

چند روز قبل، بازرسان سازمان نظام پزشکی با استناد به این قانون و البته مصوبات جلسات شورایعالی در بهمن ماه ۱۳۹۶، خواستار لغو قرارداد و تسویه حساب با مدیران بازنشسته توسط مسئولین این سازمان شدند.

منع بکارگیری بازنشستگان در قانون سازمان نظام پزشکی نیست

 محمد جهانگیری، معاون سازمان نظام پزشکی در ارتباط با  قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهارداشت: مسئله منع بکارگیری بازنشستگان در قانون سازمان نظام پزشکی نیامده و به عنوان مثال دکتر فاضل به‌عنوان رئیس بازنشسته نظام پزشکی، به صورت افتخاری در این سازمان فعالیت می کند و چیزی بعنوان دستمزد نمی گیرد و باید وجود ایشان در سازمان را قدر دانست.

وی افزود: رئیس کل و هیأت مدیره‌ها تنها در صورتی که پست اجرایی داشته باشند دستمزد خواهند داشت.نظام پزشکی یک NGO است و رئیس آن از طریق انتخابات مجمع عمومی برگزیده شده است از طرفی نیز استفاده از وجود بزرگان در جامعه پزشکی بسیار غنیمت است و باید از تجربیات ایشان در این عرصه بهره‌مند شد.  ما وجود بزرگان را در پزشکی قدر می‌دانیم و این مسأله در همه دنیا و حوزه‌های کارشناسی محترم است.

فعالین حوزه پر استرس نیازمند حقوق بیشترند

اما محسن مصلحی، دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: در سازمان نظام پزشکی در مبحث قوانین مصوبات شورای عالی سازمان نظام پزشکی ملاک است که در این مورد شورای عالی منع بکارگیری بازنشستگان در سازمان را تصویب کرده است و در واقع بکارگیری بازنشستگان در نظام پزشکی ممنوع است.

وی افزود: برخی از همکاران ما عضو سازمان نظام پزشکی هستند و کارشناس افتخاری در هیأت انتظامی و  دادسرا به شمار می‌روند که نیاز به تجربه و تخصص آنها وجود دارد و این افراد، قانون مشمول آنها نمی‌شود.

دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی ادامه داد:  جانبازان و اسرا نیز طبق قانون ایثارگران بوده و یکی از معاونین ما که آقای جهانگیری است،‌به دلیل آزاده و جانباز بودنشان مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شود.

فیش نجومی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود برخی از معاونین این سازان حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند، گفت: اینکه یک پزشک یا غیرپزشک از 7 صبح تا 11 شب با شغل پرمسئولیت فعالیت کند و کار درمانی هم انجام ندهد چقدر باید حقوق بگیرد؟! کدام همکاران منتقد حاضرند در سازمانی با شغل پر استرس کار کنند و طبابت هم نکنند و در عین حال نیز پاسخگوی بسیاری از مطالبات همکاران باشند؟ 

دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: بر اساس برخی از صحبت‌های مطرح شده حدود 50 نفر در کل کشور در سازمان نظام پزشکی مشمول این مصوبه شورای عالی می‌شوند و تنها 10 نفر از این افراد در سازمان مرکزی و تهران هستند البته قبل از این نیز با اعلام قانون منع بکارگیری بازنشستگان بسیاری خودشان رفته‌اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مصلحی با تأکید بر اینکه جهت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سازمان نظام پزشکی مسر هستیم، خاطرنشان کرد: در مورد دکتر فاضل ایشان از آنجایی که رئیس کل سازمان هستند و در مجمع با رأی انتخاب شده‌اند قانون مشمول ایشان نمی‌شود و جزء مصوبه شورای عالی قلمداد نخواهد شد، ولی افرادی که طی حکم اداری در ساختار اجرایی منتصب می‌شوند اعم از معاون، مدیر یا کارمند قانون برای آنها اجرا خواهد شد.

برخورد قانونی با دریافت‌کنندگان حقوق نامتعارف

عزت‌الله گلعلیزاده، نائب رئیس شورایعالی نظام پزشکی در ارتباط با بازنشستگی و فیش‌های نجومی در این سازمان گفت: سازمان نظام پزشکی تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست ولی خود شورای عالی نظام پزشکی قبل از مصوبه اخیر مجلس، مصوبه ای داشت که بکارگیری بازنشستگان را در این سازمان ممنوع کرده است. بنده آمار دقیقی ندارم اما در سازمان مرکزی نظام پزشکی ۵ تا ۶ نفر بازنشسته هستند. در دوره اخیر نظام پزشکی، دو معاون از سازمان نظام پزشکی حقوق دریافت می کنند.

وی اظهارداشت: فیشی که منتشر شده، مربوط به یکی از معاونان بود که بخشی از مبلغ آن مربوط به اضافه کار بوده است که باید بررسی شود این مبلغ اضافه کاری مربوط به چه میزان کارکرد و چند ماه است. البته باید گفت که این موضوع فضاسازی شده و می خواهند بگویند نظام پزشکی حقوق بالایی پرداخت می کند اما این گونه نیست.

گلعلیزاده خاطرنشان کرد:شورای عالی نظام پزشکی نیز بر حسب وظیفه نظارتی، درخواست ارائه اطلاعات پرداختی همه مدیران سازمان را صادر کرده است. براساس مصوبه شورای عالی نظام پزشکی در سال ۸۴ مبنای پرداخت حقوق مسئولان سازمان بر اساس هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران است که تاکنون در سازمان نظام پزشکی به مراتب کمتر بوده است.

نائب رئیس شورایعالی نظام پزشکی گفت: بدیهی است در صورت پرداخت هرگونه حقوق نامتعارف به طور قطع بازرسان سازمان وظیفه دارند که موضوع را گزارش کنند و وظیفه شورای عالی نظام پزشکی نیز پیگیری، نظارت و برخورد قانونی خواهد بود.

بازرسان و دلسوزان به میدان می‌آیند؟

 دریافت این مبالغ نجومی در شرایطی اتفاق می‌افتد که بسیاری از اعضای جامعه پزشکی و پزشکان ماه هاست که دستمزد خود را به صورت کامل دریافت نکرده و اساسا این دریافتی  برای بسیاری از این افراد از پزشکان عمومی دست نیافتنی است.

حالا باید دید بازرسان و دلسوزان سازمان نظام پزشکی خواهند توانست قوانین مصوب مجلس و البته مصوب خودشان در شورایعالی را در این سازمان اجرا کنند یا همچنان منابع نظام پزشکی صرف پرداخت حقوق های نجومی به بازنشستگان سازمانی خواهد شد که به عقیده اکثر اعضا، با جایگاه واقعی خود فرسنگ ها فاصله دارد؟

منبع:فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
متاسفانه برای پزشکان این فیش ها اصلا در حد پول خرد نیست . دکتر هاشمی در دوران وزارتش به اندازه صد سال به جیبشان خدمت کرد وهزار سال به سلامت جامعه خیانت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
اغلب پزشکان عمومی با طرح تحول فکر نکنم زیر7 الی 10 تومان حقوق بگیرند این مبلغ حداقل حقوق در طرح تحول است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
میگیرن چونکه حق خودشون میدونند.کسی متوجه نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
من یه مراجعه کننده دارم. برای عمل پدرش تو بیمارستان دولتی ۸۰۰ هزار تومن پول میخواستن . نداشت بده و داشت خون گریه میکرد.هنوز صدای ناله اش تو گوشمه...
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
چرا باید چنین حقوقهای بگیرند؟
سید عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
علی برکت الله
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
این بدبخت ۳۱ روز کاری داره و ۵۷۱ ساعت اضافه کاری یعنی ۲۳ روز اضافه کاری....پس با این حساب تو ۳۱ روز ۵۴ روز کار کرده....
پس نتیجه میگیریم حق این بنده خداست ....
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اینها که میلیاردها ثروت امثال من فقیر و پنجاه شصت ملیون دیگر را برده اند!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
12 ساله دارم کار میکنم 21/000/000 نتونستم جمع کنم،
استرس!!!!
باید بیاد يه ماه ببرمش ویزیتوری کنه بفهمه استرس چيه
a
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
من معاون مدرسه با مدرک فوق 26سال سابقه3500می گیرم واز بس که توی مدرسه سرپا هستم واریس گرفتم خداییش انصافه بعد سختی کارمارو حذف میکنن .عجب صبری خدا دارد.اگر من جای اوبودم...
H
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مظلوم ترین قشر جامعه نظامیان ن درست حسابی خانوادشون میبینن ن مرخصی درستی دارن نه امنیت جونی حقوقشونم که خیلی کمه با دزد قاچاقچیو قاتل سروکار دارند
عبدالرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اخه ۲۱ میلیون حقوقه واقعا شما نمی دونید وزارتای دیگه چقدر دریافتی دارند این حقوق تقریبا به اندازه حقوق ساده اعضای هییت مدیره اداره میباشد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
تو رو به دینتون قسم نزارید این بازنشسته ها مشغول به کار شوند
به خدا انقدر جوان بی کار هست .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
معلمی شغل پر استرس نیست؟ بعضی از معلم ها تو کلاس غش می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
این مبلغ به ریال است یا تومن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
رياله، شما تومنشم تصور كردى!؟ ما تو شوك ريالش مونديم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اخه‌تا‌کی‌مردم‌مدارا‌کنن‌بعضیها‌دیگه‌شورش‌درآوردن
من‌کارگر‌ماهی‌۱۳۰۰۰۰۰میگرم‌تازه‌الان‌چهار‌ماه‌که‌حقوق‌نگرفتم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اگه شغل اینا استرس داره اونی که لب مرز پاکستان جونش رو گذاشته کف دستش معلوم نیست تروریستا کی بهش حمله کنن با حقوق 1و نیم چی باید بگه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
علی به برکت ا۰۰۰
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
من پرستار در مشهد مقدس هستم .هر چی ما کار می کنیم ، نمی توانیم زندگی معمولی راه بیندازیم .تازه از خرج خوراک و پوشاک هر ماه می زنم تا فرزندم بتواند به مدرسه دولتی برود .پزشکان ، این دانشگاه علوم پزشکی ، فضای خوبی برای خودشان به عنوان قاصدک دارند و از 10 میلیون تا 120 میلیون در ماه کارانه می گیرند و فقط 15 دقیقه بالای سر بیمار می آیند و بقیه کارها به دست پرستارهای بیچاره است .به هبهانه های مختلف از کادر پرستاری کارانه کم می کنند...
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اضافه کارش جالب بود حقوق سه ماه من است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شما فکر می کنی کار هم میکنه که بخواد اضافه کار داشته باشه
مهدی امینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
21.6 میلیون که با این خرج و مخارج حقوقی نیست ! اونم برای کسی که معاون یه سازمانی باشه .اینا رد گم کنیه .تو شرکت ما مدیر داریم که بالاتر از این حرفا میگیره.وقتی میگی نجومی باید چند صد میلیونی باشه که حتما هم در اینمورد چند صد میلیونی بوده . یعنی این 216 میلیون تومان بوده
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
به به هر دم از این باغی بری (خبری) میرسد
10 سال هم کارگر معمولی کار کنه حقوق 1 ماه این آقا رو نمی تونم پس انداز کن
اضافه کاری عادی 17500 تومن
اگر بالایی اضافه کاری پس این چیه
اضافه کاری 10 میلیون 500 هزار تومن
5 روز و55 دقیقه مرخصی کارکرد مفید 21 روز
چقدر گل و بلبله
کاش ما هم اونجا استخدام میشدیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
به خدا من حقوق برج شهریورم شده 1300000هزار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
یعنی چی استرس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...الان همه مشاغل استرس داره نم دونه چی بگه استرس هم اضافه شده به بندهای فیش حقوق نجومی بگیرها
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
نوش جانش بهش پول ندن به ما میرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
حدود 10.5 میلیون اضافه کاری دریافت کرده ...
یعنی در طول یک ماه چند ساعت واقعا اضافه کار کرده و ساعتی چند؟؟؟؟
علی ر.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
فیش واقعیه؟
پس چرا کسورات نداره؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
ترا به خدا با این نجومی بگیران برخورد جدی شود .
پاسخ ها
Ramin
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مگه میشه با اینا برخورد کرد،خدا عجب صبری داره ها....
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر