کد خبر: ۶۷۰۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰

در طول شبانه‌روز میلیون‌ها مسافر هواپیما را برای رفت‌و‌آمد خود انتخاب می‌کنند و در این بین امنیت این پرواز‌ها افزون برخلبان‌ و مهندس پرواز به مهارت دقیق کارکنان کنترل ترافیک هوایی وابسته است.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز بیست اکتبر هرسال برابر با ۲۸ مهر به نام روز بین المللی کنترل ترافیک هوایی نام گذاری شده است.

فدراسیون بین المللی انجمن‌های ناظر کنترل هوایی، ایفاتکا (IFATCA) دراکتبرسال ۱۹۶۱ تشکیل شد و نشان دهنده اهمیت این شغل برای امنیت پرواز میلیون‌ها مسافر هواپیما‌ درسراسر جهان دارد، در واقع کارکنان برج مراقبت پرواز وظایفی بسیار ویژه و پر اهمیت برعهده دارند.


به گفته کارشناسان درسال گذشته میلادی حدود ۳ و نیم میلیارد مسافر به سفر‌های هوایی و جابه جایی بین مقصد‌های مختلف پرداخته اند.


شغل کنترل ترافیک هوایی، این روز‌ها با استفاده از آموزش کارکنان و استفاده از تجهیزات مجهز درکشور‌های مختلف دنیا پیشرفتی بسیار داشته است، اما همیشه کنترل کننده نهایی و عنصرکلیدی دربرج مراقبت فرودگاه‌ها کارکنان ترافیک هوایی هستند که با دور اندیشی، تجربه ومهارت خود صد‌ها هواپیما را دریک زمان کنترل و آن‌ها را هدایت می‌کنند.


تاکنون بار‌ها کارکنان کنترل ترافیک هوایی مانع از برخورد هواپیما‌ها با یکدیگر و بروز فاجعه‌های بزرگ شده اند.

منبع: adbsafegate

انتهای پیام/

روزجهانی کنترل ترافیک هوایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر