کد خبر: ۶۷۳۶۵۴۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
کد خبر : ۶۷۳۶۵۴۱
در هفته بسیج؛

معاونت اجرایی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان از برگزاری بیش از یکهزار و 700 برنامه در کانون های و حوزه های بسیج سراسر استان همزمان با هفته بسیج خبر داد.

اجرای بیش از یکهزار و 700 برنامه در کانون ها و حوزه های مقاومت بسیج خوزستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سرهنگ عبدالرضا حاجتی، معاونت اجرایی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان در نشستی که امروز چهارشنبه 29 آبان ماه با حضور ایرج مزارعی، معاون اخبار و اطلاعات صداو سیما مرکز خوزستان، حسن قاسمی، فرمانده بسیج صدا و سیما، حجت الاسلام میرعلایی، رییس معاونت فرهنگی و دبیر هفته بسیج و اصحاب رسانه در باشگاه خبرنگاران اهواز برگزار شد به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت.

وی تقارن آغاز هفته با بسیج با هفته وحدت را مبارک دانست و بیان کرد: هفته وحدت یکی از رازهای ماندگار وحدت بین شیعه و سنی است و 40 سال بعد اقتدار و بزرگی تشیع در کنار اهل تسنن را با برادری و محبت و آن چیزی که نشات گرفته از پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) است در این سرزمین می بینیم و وحدت اقوام را در خوزستان به وضوح قابل مشاهده است.

سرهنگ حاجتی اذعان داشت: شعار هفته بسیج امسال " بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت" است و در حوزه خود خدمات زیادی را در حوزه های مختلف ارائه داده است.

معاونت اجرایی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان تصریح کرد: بسیج همان مردم هستند که با اقتدار و ایستادگی خود در عرصه های مختلف و مقاومت در برابر دشمن داشتند و دارند و سبب پیشرفت کشور شدند و نقشه های دشمن را در زمینه های مختلف از جمله: در زمینه قیمت دلار و تهاجمات فرهنگی سعی بر جدایی مردم از انقلاب اسلامی کرد ولی نقشه های آن ها نقش بر آب شد.

وی بسیج را مظهر وحدت و خدمت عنوان کرد و افزود: بر این مظاهر می بالیم و یکی از شاخصه های ما مبارزه با آمریکا و خوی استکبارستیزی با جانورهایی به نام دولتمردان آمریکایی است که احساس می کنند اختیاردار همه دنیا هستند، چون بمب اتم و تسلیحات و تکنولوژی روز دنیا را دارند، در صورتیکه بر خلاف اخلاق در دنیا است که هر کس زور بیش تری دارد قدرت بیش تری نیز دارد.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی در خصوص برنامه های هفته بسیج گفت: هفته بسیج از امروز 29 آبان ماه آغاز شده و آخرین روز آن 5 آذرماه است که در مدت مذکور یکهزار و 719 برنامه در دستور کار  کانون های بسیج، پایگاه های مقاومت بسیج، حوزه های مقاومت بسیج و نواحی مقاومت بسیج قرار دارد.

وی برگزاری شب شعر، نمایشگاه دستاوردهای بسیج، برپایی ایستگاه های صلواتی در نواحی و اقشار، نمایش و همایش ائمه جمعه پایگاه های مقاومت و هیئت امنای مساجد، اردوهای یک روزه، جلسات روشنگری با موضوع شناسایی و آشنایی با دست خباثت دشمن، پیاده روی خانوادگی بسیجیان در روز جمعه هفته جاری یکم آذرماه در بخش ساحلی منطقه کیانپارس، نماز وحدت آفرین جمعه با حضور سازماندهی شده افراد بسیجی با سخنرانی یکی از فرماندهان سپاه، دیدار با خانواده های شهدا خصوصا شهدا حادثه تروریستی 31 شهریور 97، ادای احترام و غبارروبی مزار شهدا ساعت  15 روز پنجشنبه هفته جاری،  دیدار با علما استان  خصوصا آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، یادواره شهدا در مساجد، مدارس و شهرستان ها، کارگاه سبک زندگی بخاطر تغییر ذائقه ای که دشمن توسط ماهواره ها در زندگی ما ایجاد کرده، را از برنامه های  عمومی هفته بسیج که تمام پایگاه های مقاومت به آن می پردازند عنوان کرد.

سرهنگ حاجتی اظهار کرد: امروز 29 آبان ماه اتفاقی در کشور افتاد که امسال مسجد محوری شد، بطوریکه بسیج،  فرهنگ و مسجدمحوری یکهزار پزشک در یکهزار مسجد خدمت کردند.

وی بیان داشت: بسیج جامعه پزشکی با تشکیل تیم های شهید رهنمون شامل؛ پرستار، دکتر، روانشناس و مدیر تیم در مناطق روستایی کم برخوردار و محروم بصورت برنامه ریزی شده سرکشی می کنند.

ویزیت رایگان بیش از 15 هزار نفر در مناطق محروم خوزستان توسط بسیج پزشکان

معاونت اجرایی سپاه حضرت ولیعصر(عج) تصریح کرد: در این طرح که در هفته بسیج به اوج خود می رسد 15 هزار و 850 نفر در مناطق محروم را بصورت رایگان ویزیت کرده اند، ضمن اینکه 4 تیم فوق تخصص قلب و چشم پزشکی به این مناطق اعزام شده اند و تا امروز 2 هزار نفر ویزیت شده اند و کسانیکه دچار مشکل باشند به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل کرده و بصورت رایگان تحت درمان قرار می گیرند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این اقدامات پزشکی از خوزستان آغاز و سپس در سراسر کشور فراگیر شد اظهار داشت: 25 تیم را به مساجد اعزام کردیم و طی 7 ماه گذشته 5 هزار و 645 نفر زن و مرد، کودک و سالمند بصورت رایگان از خدمات پزشکی بهره مند شدند.

اجرای طرح سلامت در مدارس

سرهنگ عبدالرضا حاجتی بازدید از مدارس را جز اقدامات جدید بسیج عنوان کرد و گفت: در طرح سلامت در مدارس 15 تیم را اعزام کردیم و در مدارس 3 هزار و 675 نفر از پزشکان کار ویزیت و درمان رایگان را انجام دادند.

وی اذعان داشت: در حوزه اقدامات اقتصاد مقاومتی در حوزه محرومیت زدایی در بخش  عمرانی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث احداث 135 مسکن برای مددجویان با یاری دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) تهران در دستورکار قرار دارد.

سرهنگ حاجتی به 47 مورد تعمیر مسکن در سطح استان اشاره کرد و بیان داشت: هرچه زودتر این کار را هم زودتر از زمان مقرر تحویل خواهیم داد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین احداث 3 پل روستایی، 35 مورد سرویس های بهداشتی  و حمام، 47 مورد بازسازی مزار شهدا، 5 مورد احداث مجموعه ورزشی روباز در دستورکار بسیج سازندگی قرار دارد.

راه اندازی صندوق های قرض الحسنه در شهرهای خوزستان

وی در ادامه به راه اندازی صندوق های قرض الحسنه و بدون ربا اشاره کرد و افرود: به هر شهرستان 8 صندوق قرض الحسنه واگذار کردیم که با آورده ها راه اندازی کرده  و در حال حاضر به 242 مورد رسید.

معاونت اجرایی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: قرار شد در بسیج ناحیه امام حسین(ع)، ناحیه امام علی(ع)، در شهرستان هایی از جمله؛ اهواز، کارون، سوسنگرد، هویزه، لالی، مسجدسلیمان، آبادان و خرمشهر  این صندوق ها راه اندازی شوند تا به مردم یاری و کمک کنند و مشکلی آن ها را حل کنند و از نزول خواری جلوگیری شود.

توزیع اقلام فرهنگی و تهیه جهیزیه برای زوج ها در مناطق کم برخوردار و محروم

وی توزیع بسته های فرهنگی شامل؛ فرش، کتاب ادعیه و قرآن، مهر در 110 مسجد در مناطق محروم در استان خوزستان را از جمله کمک های بسیج در حوزه غیرعمرانی عنوان کرد.

سرهنگ عبدالرضا حاجتی تهیه جهیزیه را عمده ترین مشکل خانواده ها در مناطق روستایی و محروم عنوان کرد و گفت: 200 مورد تهیه جهیزیه را در دستورکار قرار دادیم و تاکنون تعداد زیادی را به این خانواده تقدیم کردیم.

انتهای پیام/گ

نگاهی به برنامه های هفته بسیج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر