کد خبر: ۶۷۵۳۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
گزارش یک سازمان غیردولتی آمریکایی از خشونت علیه مهاجران

کارشناسان مهاجرت در آمریکا اعلام کردند شرایط بازداشت مهاجران در آمریکا چندان فرقی با بازداشت جنایی ندارد.

بازداشت مهاجران یا بازداشت جانیان؟به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک سازمان غیردولتی آمریکایی که آمار دولتی مربوط به مهاجران غیرقانونی سال 2015 را تحلیل کرده است، اعلام کرد 89 درصد کسانی که سرویس های مهاجرت آمریکا آنان را بازداشت کرده است، اهل کشورهای آمریکای لاتین و عمدتا مکزیکی هستند.

پژوهش سازمان غیردولتی شورای مهاجرت آمریکا (American Immigration Council) اعلام کرد: «شهروندان مکزیکی 43 درصد جمعیت مهاجران بازداشت شده و افرادی از منطقه مثلث شمال شامل ال سالوادور، گواتمالا و هندوراس 46 درصد آنها را تشکیل می دهند.»

این مطالعه که به ویژه بر اساس داده های دولتی انجام شده است، نشان می دهد که در سال مالی 2015، 355 هزار و 729 نفر توسط پلیس مرزی آمریکا بازداشت شدند؛ رقمی که ظرف دو دهه پنج برابر شده است. در بین آنها، 79 درصد مرد هستند و متوسط سن آنها 28 سال است. نزدیک به 59 هزار نفر نیز زیر سن قانونی هستند. 261 هزار و 20 مهاجر که آزاد شدند، به طور متوسط 38 روز را در بازداشت سپری کردند و 87 هزار نفر از آنان بیش از یک ماه در بازداشت بودند.

کارشناسانی که این مطالعه را انجام دادند، می گویند در آمریکا بسیاری از جنبه های بازداشت مهاجرتی قابل تمایز از بازداشت جنایی نیست.

این کارشناسان می افزایند: «بازداشت شدگان باید مدام یونیفرمی را که دولت برای آنها تهیه کرده است، بپوشند و دستبندی که هویت آنها روی آنها ثبت شده است به دست داشته باشند. زندگی روزانه آنها تنظیم شده است و آنها مدام زیر نظر هستند. تماس آنها با دنیای خارج نیز محدود است.

از سوی دیگر، این کارشناسان هشدار می دهند که تعداد موارد نقض حقوق غیرنظامیان در بازداشت، از جمله سوءاستفاده جنسی، رو به افزایش است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر