کد خبر: ۶۷۵۴۰۷۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از عضویت ۲۰۰ هزار نفر در ۳۰۰ کتابخانه این‌ استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،امیر هلاکویی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، گفت: در استان اصفهان ۳۰۰ باب کتابخانه وجود دارد که از این تعداد ۱۸۲ کتابخانه نهادی ، ۱۱۰ باب مشارکتی و چهار باب مستقل است.

وی با بیان اینکه اصفهان از استان‌های پیشگام در ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها است، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر عضو از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب موجود در کتابخانه‌های استان استفاده می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با تأکید بر ضرورت مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری‌ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ، یادآور شد : انجمن کتابخانه‌ها در هر شهرستان ، موقعیت مناسبی برای هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه فراهم کرده است.

هلاکویی ادامه داد: ترویج فرهنگ کتابخوانی ارتباط مستقیم با توسعه همه‌جانبه کشور و ارتقای سطح فرهنگ عمومی دارد.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی باید از سنین کودکی و سال‌های نخستین تحصیل آغاز شود، تصریح کرد : شرایط ۵۰ کتابخانه استان برای ایجاد بخش کودک بررسی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان تصریح کرد: کتابخانه‌های تأیید شده برای ایجاد بخش کودک، مجهز به کتاب‌های ویژه کودک، کتابداران کودک و برنامه‌هایی برای کودکان می‌شود.

هلاکویی ایجاد انگیزه ، دسترسی آسان و مهارت مطالعه را سه هدف مهم نهاد کتابخانه‌ها برای ترویج فرهنگ مطالعه دانست و افزود : کتابخانه‌های عمومی در کنار کتاب‌فروشی‌ها ، خانواده‌ها ، رسانه‌ها و آموزش‌ و پرورش ، مهم‌ترین وظیفه را در تربیت نسلی کتابخوان بر عهده دارند.

انتهای پیام/م

اصفهان از استان‌های پیشگام در ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر