کد خبر: ۶۷۵۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸

سیاست‌های مالی و سیاسی دونالد ترامپ سبب دردسرهای زیاد و تحمیل هزینه‌های سنگین به خودروسازان بزرگ آمریکا شده است.

هزینه‌های سرسام‌آوری که سیاست‌های ترامپ بر گردن خودروسازان می‌اندازدبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی افزایش فشار اقتصادی بر خودروسازان بزرگ ایالات‌متحده آمریکا که ناشی از سیاست‌های دونالد ترامپ است بسیاری از این خودروسازان متحمل هزینه‌های سنگین جهت جابه‌جایی سایت‌های تولید و ساخت خودروهایشان شدند.

شرکت خودروسازی جنرال موتورز ایالات‌متحده اعلام کرد: انتقال کارخانه Chevy Blazer از مکزیک به اوهایو در آمریکا بسیار هزینه بر است و ممکن است به تعدیل نیروی انسانی این شرکت و به خطر افتادن امنیت شغلی 14000 کارگر این کمپانی منجر شود. یک هفته پس از کاهش شدید سود شرکت جنرال موتورز که منجر به تعطیلی قسمت‌هایی از این کمپانی شد، مدیر عامل این خودروساز آمریکایی با اعضا هیات مدیر در اوهایو دیدار کرد.

یکی از اعضا هیت مدیره جنرال موتورز پس از جلسه اوهایو گفت: این گونه دیدارها بسیار سازنده است و راهکارهای عملیاتی را برای تسهیل در امر توسعه و افزایش توان تولیدی شرکت پیش روی قرار می‌دهد. مری بارا مدیرعامل جنرال موتورز گفت: ما به سختی نگران تبعات به کارگیری سیاست‌های ترامپ در مورد شرکت خود هستیم و به خوبی می‌دانیم که هزاران کارمند و کارگر جنرال موتورز با نگرانی در انتظار اتخاد تصمیمات حمایتی از جانب مدیران هستند.

مری بارا در ادامه افزود: جنرال موتورز در نظر دارد تا برای کارمندانی که در 2019 بیکار می‌شوند، در تاسیسات جدید این شرکت شغل ایجاد کند. گفتنی است مسئله اصلی در جریان بیکار شدن تعدادی از کارمندان جنرال موتورز در صورت انتقال سایت کارخانه این شرکت از مکزیک به اوهایو قوانین سخت مهاجرتی است که از ورود مکزیکی‌های شاغل در جنرال موتورز به خاک ایالات‌متحده آمریکا جلوگیری می‌کند.

مری بارا در جریان جلسه‌ای با تعدادی از سناتورهای کنگره در واشنگتن یادآوری کرد: هزینه انتقال جنرال موتورز از مکزیک به اوهایو بسیار بالا است و ممکن است خارج از ظرفیت و توان مالی این شرکت باشد. قرار است به زودی جلسه‌ای در خصوص حمایت مالی دولت ایالات متحده آمریکا از شرکت جنرال موتورز با حضور مدیر عامل این خودروساز بزرگ و اعضا کنگره برگزار شود.


بیشتر بخوانید: محصول بعدی بی‌ام‌و، iNext، کاملا شبیه طراحی مفهومی آن است +تصاویر


انتهای پیام/

تبعات سنگین انتقال کارخانه جنرال موتورز از مکزیک به ایالات متحده

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر