کد خبر: ۶۷۶۵۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
کد خبر : ۶۷۶۵۶۹۰

مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شرکت آلومینای ایران در شهرستان جاجرم گفت: این شرکت موفق به دستیابی به دانش فنی انحصاری برای تولید انواع هیدروکسید آلومینیوم (هیدرات) ویژه شده است.

تولید انواع هیدروکسید آلومینیوم انحصاری شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس محمدتقی شادلو مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شرکت آلومینای ایران در شهرستان جاجرم گفت: شرکت آلومینا در سال آینده به کمک دانش فنی انحصاری خود، تولید و عرضه انواع هیدروکسید آلومینیوم ویژه را آغاز می کند.

وی افزود: روش تولید این محصول، بر اساس لیسانس انحصاری و سرمایه گذاری شرکت آلومینای ایران، به دانش فنی منحصر به فردی برای ساخت خط تولید جدیدی در کارخانه آلومینای جاجرم، تبدیل شده است.

شادلو اضافه کرد: به این ترتیب ایران می تواند پس از کشورهایی مثل آلمان، ژاپن، آمریکا و کره جنوبی، در زمره معدود کشورهای تولید کننده این طیف از مواد، با کیفیت مورد نیاز بازار مصرف، تبدیل شود.

وی بیان کرد: هیدرات ویژه دارای کاربرد های صنعتی فراوانی به عنوان پرکننده در صنایع مربوط به ساخت پلاستیک های مهندسی، کاغذ، لاستیک، سنگ های ساختمانی و سنگ های تزیینی است.

وی گفت: افزودن هیدروکسید آلومینیوم به فرمولاسیون کامپاند ها و ترکیب های به کار گرفته شده برای ساخت این نوع محصول ها، باعث ایجاد خواص مختلفی در آنها خواهد شد، به طور مثال هیدرات به عنوان کند سوز کننده اشتعالِ رزین های ترموپلاست (مثل پلی استر، اکریلیک و ... )، لاستیک، رزین های اپوکسی، بورد های الکتریکی، سیم و کابل استفاده می شود.

شادلو با بیان اینکه در حال حاضر، انواع هیدرات ویژه وارداتی هستند گفت: تنها در بخش ساخت کامپاندهای پلیمری کند سوز مثل روکش انواع کابل و ساخت مقره های انتقال برق، سالانه بیش از پنج هزار تن از این ماده با ارزش تقریبی 500 میلیارد ریال وارد کشور می شود که شرکت آلومینای ایران در نظر دارد تا با تولید این طیف از محصول ها به صورت انبوه در فاز اول بهره برداری از خط تولید جدید خود، حداقل بیش از پنج میلیون دلار صرفه جویی ارزی سالانه نصیب صنعت کشور کند.

مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شرکت آلومینای ایران گفت: قیمت هر کیلوگرم از این محصول در بازار جهانی به صورت F.O.B اروپا، در حدود یک یورو است که با هزینه حمل و سود وارد کننده ها، در بازار داخلی در حدود 1.2 تا 1.5 یورو خرید و فروش می شود اما شرکت آلومینای ایران بر اساس قیمت تمام شده کمتری که ناشی از روش انحصاری تولیدش است، قادر است تا با قیمت ریالی در حد 80 درصد معادل قیمت ارزی فوق، این محصول را به بازار داخلی عرضه کند.

شادلو اضافه کرد: شرکت آلومینای ایران در آینده قادر خواهد بود تا مطابق مشخصه های کیفی مورد نیاز مشتری های داخلی و خارجی خود، مبادرت به تولید انواع این محصول با خواص ویژه مورد نظر این مصرف کننده ها نیز بنماید.

شادلو اضافه کرد: با بهره برداری از خط تولید این طیف محصول در سال آینده، علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای حداقل 50 نفر، شرکت آلومینای ایران، جزو معدود شرکت هایی در دنیا خواهد شد که قادر به تولید و عرضه رقابتی و کیفی این محصول هستند که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده ای قابل توجه برای این شرکت، اعتباری بین المللی را نیز به همراه خواهد داشت و ورود به بازار صادرات محصول را نیز تسهیل خواهد کرد.

به گفته وی مصرف جهانی این محصول بیش از یک میلیون تن با افزایش نیاز سالانه ای معادل 6 درصد است.

وی با قدردانی از مدیر عامل و سایر اعضای هیأت مدیره شرکت آلومینای ایران به واسطه حمایت از گسترش پژوهش و نوآوری در سطح این شرکت، این نوید را داد که پس از راه اندازی و بهره برداری از خط تولید جدید، افزایش ظرفیت تولید و ایجاد تنوع در محصول های تولیدی این خط، در دستور کار شرکت آلومینا قرار دارد.

مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شرکت آلومینای ایران، اظهار داشت: صنایع مصرف کننده انواع طیف های این محصول، می توانند نیاز های خود را به شرکت آلومینا اعلام کنند تا برای تامین از لحاظ کمی و کیفی برنامه ریزی و اقدام شود.

مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم و در 150 کیلومتری جنوب بجنورد و 5 کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع شده است که در سال 1375 به بهره برداری رسید.

سالانه 240 هزار تن پودر آلومینا در واحد آلومینای جاجرم تولید می شود که این میزان پودر در سه واحد صنعتی آلومینیوم سطح کشور مصرف می شود.

30 درصد از نیاز پودر آلومینای واحدهای صنعتی آلومینیوم ایران در مجتمع صنعتی آلومینای ایران در جاجرم خراسان شمالی تولید می شود.

انتهای پیام/ب

تولید انواع هیدروکسید آلومینیوم انحصاری شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر