کد خبر: ۶۷۸۶۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳

سه اثر ارسالی از مخترعان استان چهارمحال و بختیاری، در جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و زردکوه برگزیده شد.

سه اثر ارسالی در جشنواره رویش زردکوه برگزیده شدبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مجتبی بنیادیان رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری، از برگزیده شدن سه اثر ارسالی مخترعان این استان در جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و زردکوه، به میزبانی استان ایلام خبر داد.

وی گفت: این آثار متعلق به کرامت بهمنی قائد، امین میرزاخانی نافچی و رضا حیدری سورشجانی بود.

بنیادیان افزود: ۷ اختراع از چهارمحال و بختیاری در بخش داوری این جشنواره شرکت کرد که در نهایت ۳ اثر مورد تأیید هیئت داوران قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مجموع و پس از داوری اولیه، ۸۸ اختراع از ۱۰ استان برای حضور در جشنواره پذیرفته شد و پس از داوری نهایی، ۱۱ اثر به عنوان اختراع تأیید شده سطح ۳ انتخاب و معرفی گردید که ۳ مورد آن مربوط به چهارمحال و بختیاری بود.

بنیادیان ادامه داد: بنابراین استان چهارمحال و بختیاری بیشترین تعداد اختراعات برگزیده این جشنواره در بین استان‌های شرکت کننده را به خود اختصاص داد.

به گفته وی؛ رونق بخشی به فضای ابتکار، انگیزه بخشی به جوانان، شناسایی اختراعات برگزیده و تسهیل در رسیدن به محصول دانش بنیان، تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، از اهداف برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش از سوی بنیاد ملی نخبگان است.

جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و زردکوه، در تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ آذر ۹۷ و به مدت ۲ روز، در کتابخانه مرکزی دانشگاه ایلام برگزار شد.

مخترعانی از استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و یزد در این جشنواره حضور داشتند.

محور‌های ۱۳ گانه این جشنواره شامل مهندسی الکترونیک و کنترل، برق قدرت، کامپیوتر و IT، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، شیمی، نفت، گاز و پتروشیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی مواد و متالوژی، کشاورزی، صنایع غذایی، پزشکی و تجهیزات پزشکی و علوم دارویی بود.

انتهای پیام/ش

جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و زردکوه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر