کد خبر: ۶۷۸۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
استاندار خراسان شمالی مطرح کرد؛

استاندار خراسان شمالی گفت: مناطق روستایی دورافتاده در اولویت طرح برچیدن بخاری های نفتی مدارس استان باشد.

مناطق روستایی دورافتاده در اولویت طرح برچیدن بخاری های نفتی مدارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در نشست ستاد گازرسانی به مدارس و برق رسانی به روستاهای خراسان شمالی گفت: در سفر به شهرستان فاروج بحث برچیدن بخاری های نفتی و گازرسانی به مدارس و برق رسانی به روستاهای باقی مانده استان به عنوان اولویت کاری استان مطرح و در این سفر تاکید کردیم اعتبارات لازم برای تحقق این اهداف تامین می شود.

شجاعی خطاب به فرمانداران و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، بیان کرد: بازه زمانی تعیین شده برای گازرسانی به مدارس یک ماه است بنابراین در گام نخست باید تعداد این مدارس مشخص باشد.

وی افزود: تا ۲۴ ساعت آینده آمار و ارقام مدارس نیازمند گازرسانی توسط سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش اعلام و بلافاصله برای تایید و بررسی نهایی به فرمانداری ها و سپس بخشداری ها ارسال شود و روز دوشنبه این هفته زمان اعلام فهرست نهایی خواهد بود.

وی تصریح کرد: مشکلات مدارس همانند نیاز به برق رسانی و گازرسانی در این فهرست مشخص باشد تا تقسیم وظایف به درستی انجام و شرکت تامین کننده بخاری های نیز با ترک تشریفات در بازه های زمانی مختلف تا ۱۵ روز آینده بخاری ها را تامین و با رعایت اصول ایمنی کار نصب را انجام دهد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: طی صحبت با قائم مقام وزیر کشور قول مساعدت برای تامین اعتبار داده شده و اداره کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان باید پیگیر باشند و تاکید دارم برای اجرای این طرح بهانه نیاورید.

شجاعی گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی تمامی نیروهای خود را به طور کامل برای اجرای این طرح به خدمت بگیرند و مکاتبات ستاد را سریعا پاسخ دهند و معطل کسی نشوند.

وی همچنین بر صفر رساندن بروکراسی اداری در اجرای این دو طرح تاکید کرد و افزود: برای اجرای این طرح و دیگر امور، استان منطقه بندی می شود و در پیگری موضوعات، مشاوران استاندار مسئول خواهند بود و مدیر کل حوزه استاندار نیز روزانه از اقدامات اجرایی تمامی متولیان امر برای بنده گزارش خواهد داشت.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان گفت: در طرح گازرسانی به مدارس اولویت با مناطق دورافتاده روستایی است، چرا که در زمان بروز حادثه در مناطق نزدیک تجهیزات اطفای حریق وجود دارد اما تبعات این حادثه در مناطق دورافتاده بسیار سنگین است.

شجاعی خطاب به معاون هماهنگی امور عمرانی خود تاکید کرد: در بحث گازرسانی به مدارس دچار چانه زنی فرمانداران و مردم نشوید و روند اجرای طرح مطابق با برنامه زمان بندی و مسیر تعیین شده پیش برود.

وی ادامه داد: برخی مدارس در کانکس ها برپا هستند که تا فردا ظهر کارشناسان مربوط راهکار اجرایی چگونگی برچیدن بخاری های نفتی با رعایت ایمنی بالا را ارائه دهند و در خصوص مدارس عشایری استان نیز منطبق بر قانون مشکلات بررسی و تقسیم وظایف انجام گیرد.

استاندار خراسان شمالی افزود: در مورد مدارس تخریبی استان نیز اداره کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و فرمانداران بازه زمانی انتقال دانش آموزان به مدارس تازه تاسیس را اعلام کنند و این جابجایی هر چه سریع تر انجام و مدارس تخریبی، تخریب شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی همچنین درباره بحث برق رسانی به روستاهای استان، گفت: برای اجرای این طرح باید مباحث اجتماعی و فرهنگی بررسی شود و در روستاهای دارای خانوار پایین بحث تجمیع و اسکان مردم در مناطق دارای خدمات مانند برق، گاز و آب می تواند راهکار مناسبی باشد، بنابراین فرمانداران با کمک بخشداران و دهیاران این پیشنهاد را مورد بررسی قرار دهند و اعلام کنند.

شجاعی گفت: ستاد گازرسانی به مدارس و برق رسانی به روستاهای استان تشکیل شد و تاکید دارم این اقدامات به عنوان یک وظیفه در دستگاه های اجرایی پیگیری شود و هر دستگاه اجرایی یک کارشناس متخصص را مسئول کارها کند تا در تمامی جلسات همان فرد شرکت کند و پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ب

تاکید استاندار خراسان شمالی بر برچیدن بخاری های نفتی مدارس در روستاهای دور افتاده

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر