کد خبر: ۶۷۸۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
چهل چراغ روشن/

هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب و در دهه فجر امسال بهره برداری از طرح برق رسانی به ۱۷۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۴۴۱ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال آغاز می‌شود.

برق‌رسانی به ۱۷۰ روستا در دهه فجر امسالبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب و در دهه فجر امسال بهره برداری از طرح برق رسانی به ۱۷۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۴۴۱ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال آغاز می‌شود.

علی چهل امیرانی مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور این باره گفت: با آغاز بهره‌برداری از این طرح‌های برق‌رسانی، در مجموع ۲۷۹۸ خانوار از نعمت برق برخوردار خواهند شد.

 چهل امیرانی ادامه داد: برای برق‌رسانی به این روستا‌ها ۳۵۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۱۰۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث شده است.

چهل امیرانی بیان کرد: به این منظور همچنین ۲۲۲ ترانسفورماتور با ظرفیت ۸۸۷۵ نیز در شبکه نصب شده است.

مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور گفت: تا دهه فجر امسال مجموع روستا‌های برق‌دار شده کشور به ۵۷ هزار و ۲۰۰ روستا خواهد رسید. با تکمیل برق‌رسانی به ۱۷۰ روستای مذکور، تعداد خانوار‌های روستایی برق‌دار شده کشور نیز به حدود ۴ و نیم میلیون خانوار افزایش می‌یابد.

برپایه این گزارش، هم اکنون صنعت برق، برق‌رسانی به روستا‌های بالای ۱۰ خانوار را در برنامه خود دارد.

همچنین در صورتی که روستایی به دلیل افزایش جمعیت، تعداد خانوار آن بیشتر شده باشد، در برنامه برق‌رسانی به روستا‌ها قرار خواهد گرفت.

مرجع اعلام اسامی روستا‌های متقاضی جهت برق رسانی به توانیر یا شرکت برق، نهاد‌های مستقر در خود استان هستند.

بخش زیادی از روستا‌های بالای ۱۰ خانوار برق‌رسانی شده در مناطق صعب‌العبور و با دسترسی بسیار سخت قرار داشتند و همین امر نیز باعث شد تا هم سختی‌های کار و عملیات اجرایی برقرسانی به این روستا‌ها دو چندان شود و هم هزینه‌های اجرای عملیات بالا رود.

انتهای پیام/

تعداد خانوار‌های روستایی برق‌دار شده کشور  به حدود ۴ و نیم میلیون خانوار افزایش می‌یابد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر