کد خبر: ۶۷۸۹۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴

منابع صهیونیستی فاش کردند محور همکاری رژیم صهیونیستی و مصر در سینا علیه حماس است.

همکاری مصر با رژیم صهیونیستی علیه حماسبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العربی الجدید، منابع صهیونیستی فاش کردند محور همکاری رژیم صهیونیستی و مصر در سینا علیه حماس است.

بر اساس گزارشی اسرائیلی که روز یکشنبه منتشر شد بر خلاف ادعا‌های عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر همکاری امنیتی ارتش مصر و اسرائیل در سینا علیه حماس است. او اخیراً در گفتگو با شبکه سی بی اس اعتراف کرد که هدف اصلی اش مقابله با ارسال سلاح برای جنبش حماس در نوار غزه است و هدف، سرکوب داعش در سینا نیست.

در گزارش پایگاه خبری عبری والا آمده است اسرائیل با سوء استفاده از اجازه‌ای که از رژیم السیسی برای فعالیت در سینا دریافت کرده است به شکل گسترده‌ای برای مقابله با ارسال سلاح برای گردان‌های عزالدین قسامف شاخه نظامی حماس اقدام می‌کند.

امیر بوحبوط، کارشناس نظامی این پایگاه اینترنتی گفته است اطلاعیه‌های قاهره و اخبار درز یافته در اسرائیل در خصوص حمله به داعش در سینا در واقع سرپوشی بر هدف اصلی از اقدام نظامی در این منطقه است که مقابله با ارسال سلاح برای حماس در غزه است.

بوحبوط افزود: گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش اسرائیل عملیات مقابله با ارسال سلاح برای حماس را در سینا طراحی کرده است و محور آن حملات هوایی گسترده به محموله‌های سلاح برای مقاومت فلسطین است. آیزنکوت از زمانی که ریاست ستاد ارتش اشغالگر را در سال ۲۰۱۵ برعهده گرفت اقدام علیه افزایش قدرت نظامی حماس در نوار غزه را در اولویت کاری خود قرار داد. به همین سبب وقتی چراغ سبز مصر را برای عملیات نظامی در سینا دریافت کرد، حمله به محموله‌های سلاح برای حماس را آغاز کرد.

به گفته بوحبوط، ارتش اشغالگر به فرماندهی آیزنکوت و بر اساس دستور محرمانه کابینه امنیتی اسرائیل مأموریت یافت هر آنچه لازم است برای بازدارندگی حماس از یک سو و کاهش توان نظامی آن از سوی دیگر اقدام کند.

اسرائیل در گذشته ادعا کرده بود گردان‌های عزالدین قسام از اوضاع آشفته در لیبی سوء استفاده می‌کند و از طریق سینا مقادیر زیادی سلاح به نوار غزه قاچاق می‌کند.

آنچه والا افشا کرده است در واقع نشان می‌دهد که برخلاف ادعا‌های اسرائیل هدف از همکاری اطلاعاتی پر حجم اسرائیل و رژیم السیسی در سینا صرفاً جمع آوری اطلاعات اعضای داعش در سینا نبوده بلکه شناسایی شبکه‌های ارسال سلاح برای گردان‌های عزالدین قسام بوده است.

بوحبوط همچنین گفته است: اقدامات اسرائیل برای مقابله با افزایش قدرت نظامی حماس شامل عملیات ترور مهندسان صنایع نظامی که در خارج برای حماس کار می‌کنند نیز می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر