کد خبر: ۶۷۹۵۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹

یووال استینیتز به منظور شرکت در کنفرانسی وارد قاهره پایتخت مصر شد.

سفر وزیر انرژی رژیم صهیونیستی به مصربه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، یووال استینیتز (Yuval Steinitz)، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه به منظور شرکت در کنفرانسی وارد قاهره پایتخت مصر شد. سفر یک مسئول رژیم صهیونیستی به مصر اتفاق نادری محسوب می‌شود.

مصر و اردن تنها کشور‌های عربی هستند که روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل ندارند هر چند روابطی به صورت محدود میان آن‌ها وجود دارد.

جامعه مصر مانند اغلب کشور‌های عربی دیگر، مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پیش از حل و فصل منازعه اعراب با اسرائیل است.

قرار است وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در کنفرانسی با موضوع گاز طبیعی شرکت کند. گاز طبیعی موضوع اقتصادی و راهبردی مهمی در منطقه مدیترانه شرقی به حساب می‌آید.

یووال استینیتز پیش از حرکت به سوی قاهره به رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: ‹‹ما شاهد یک همکاری اقتصادی واقعی بین کشور‌های محور صلح هستیم››.

مصر در ماه‌های اخیر دیدار‌ها و توافقات زیادی در زمینه گاز با همسایگان خود داشته است.

قاهره در فوریه سال ۲۰۱۸ توافقی با رژیم صهیونستی برای انتقال گاز از میدان‌های گازی تمر (Tamar) و لویاتان (Leviathan) به مصر امضا کرد.

یک منبع نزدیک به وزیر انرژی رژیم صهیونیستی به خبرگزاری فرانسه گفت: ‹‹دعوت از وزیر انرژی اسرائیل برای شرکت در کنفرانس قاهره نتیجه مثبت توافق گازی است››.

آخرین سفر یک وزیر رژیم صهیونیستی به مصر به نوامبر سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد. در آن تاریخ گیلا گاملیل (Gila Gamliel)، وزیر برابری اجتماعی این رژیم برای شرکت در کنفرانسی با عنوان "ارتقای برابری زن و مرد" راهی قاهره شده بود.

روابط بین تل آویو و برخی کشور‌های عربی در ماه‌های اخیر رو به گرمی گذاشته است. وزرای رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ سفر‌هایی به امارات عربی متحده و عمان داشتند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر