کد خبر: ۶۷۹۶۱۴۵
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۲۰۶ گردشگر خارجی از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،عبدالامیر عریضاوی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر بیشترین بازدید کنندگان خارجی از موزه خرمشهر را از کشور‌های عراق، آلمان، سوئد، سوئیس، هلند، نیوزلند، استرالیا، روسیه، ایتالیا، آمریکا، ترکیه، فرانسه بیان کرد و گفت: برخی گردشگران خارجی ضمن حضور در یادمان‌های شهدای شلمچه و علقمه، از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر نیز دیدن کردند.

وی آمار کل بازدید کنندگان امسال از مرکز فرهنگی دفاع مقدس را ۴۵۲ هزار و ۷۱۷ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۳۴۷ هزار و ۲۸ نفر خانوادگی، ۳۴ هزار و ۶۳۵ نفر دانش آموز، ۱۷ هزار و ۷۷۹ نفر دانشجو، ۴۹ هزار و ۷۴۳ نفر کارکنان ادارات و ارگان‌های دولتی و ۳۲۶ نفر مقام‌های کشوری و لشکری بوده اند.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر، اوج بازدید کنندگان خارجی را در ماه‌های اسفند و فروردین بیان کرد و ادامه داد: پارسال بیش از ۲ میلیون نفر بازدید کننده اعم از کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی، دانشجویی و خانوادگی از مرکز فرهنگی دفاع مقدس دیدن کردند که از این تعداد پنج هزار نفر گردشگر خارجی بودند.

عریضاوی در بخش دیگری ضمن اشاره به فعالیت‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر گفت: فعالیت مرکز فرهنگی در بخش تاریخ شفاهی از جمله ثبت وقایع، خاطرات و اقدامات رزمندگان و ارگان‌های درگیر جنگ در دوران دفاع مقدس در حال انجام است.

وی افزود: همچنین شناسایی، ثبت و تملک آثار و اماکن تاثیر گذار در دوران دفاع مقدس به عنوان موزه طبیعی دفاع مقدس با کاربری نسل جدید به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر در حال پیگیری و اقدام است.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهرگفت: در این راستا ۲۰ نقطه شناسایی و در یک جلد کتاب به نام باز زنده سازی بنا‌های باقی مانده از جنگ تحمیلی گردآوری شده، ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار و بی مهری مسئولان به چاپ انبوه نرسیده و در اختیار عموم قرار نگرفته است.

ساختمان فعلی موزه جنگ و مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر در سال ۱۳۰۹ ساخته شد و تا قبل از شروع جنگ تحمیلی به عنوان بخش اداری شرکت نفت استفاده می‌شد.

در دوران جنگ تحمیلی این ساختمان به عنوان محل دیده بانی نیرو‌های عراقی مورد استفاده قرار گرفت.

با بازسازی گوشه‌ای از ساختمان اداری شرکت نفت، در سال ۱۳۷۵ این مکان به عنوان مرکز فرهنگی دفاع مقدس گشایش یافت.

انتهای پیام/ د

بازدید سه هزار گردشگر خارجی از موزه دفاع مقدس  

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر