کد خبر: ۶۸۳۰۲۹۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵

پروژه مجتمع ICT استان اردبیل با پیگیری‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از سال ۹۵ در زمینی با زیربنای حدود ۶۵۰۰ متر مربع در ۸ طبقه در حال احداث است که احتمالا تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در بازدید از محل احداث مجتمع ICT استان اردبیل ضمن رضایت از عملکرد این اداره کل در توسعه شبکه‌های ارتباطی استان افزود: پیگیری‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان و توجه و رفع نیاز‌های مردم استان در حوزه فاوا رضایت بخش و قابل تقدیر است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت احداث مجتمع ICT در استان اردبیل بیان کرد: پروژه احداث مجتمع ICT در استان بسیار لازم و ضروری است که با توجه به سرمایه گذاری صورت گرفته به عنوان سرمایه بزرگ و ارزشمند برای استان خواهد بود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل نیز در این بازدید ضمن اعلام این مطلب که سرمایه گذاری زیادی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پروژه مجتمع ICT استان صورت گرفته است، گفت: پروژه مجتمع ICT استان با پیگیری‌های اداره کل از سال ۹۵ در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و زیربنای حدود ۶۵۰۰ متر مربع در ۸ طبقه در حال احداث است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

بهروز رزمی در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های آتی این اداره کل در توسعه ارتباطی استان و با اشاره به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اردیبهشت ماه سال جاری به استان افزود: در سفر اخیر وزیر متبوع به استان تصمیماتی مبنی بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان گرفته شد که با پیگیری‌های اداره کل ICT استان تا به امروز تعداد پروژه‌های ارتباطی و سرمایه گذاری صورت گرفته به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است.

وی با بیان این مطلب که مقرر است تا پایان خرداد ماه سال ۹۸، ۸۶ روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گیرند، گفت: از این تعداد سهم شهرستان اردبیل ۱۴ روستا، شهرستان نیر ۷ روستا، شهرستان نمین ۳ روستا و سهم شهرستان سرعین به علت وضعیت مطلوب ارتباطی ۱ روستا است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ادامه داد: در خصوص راه اندازی اینترنت پرسرعت روستایی در ۵۲۸ روستای استان اردبیل نیز ۲۶ روستا سهم شهرستان اردبیل، ۴۴ روستا سهم شهرستان نیر، ۸ روستا سهم شهرستان نمین، ۵ روستا سهم شهرستان سرعین است.

رزمی همچنین با اعلام این مطلب که برخی از مناطق شهرستان تحت پوشش خدمات ارتباطی ایرانسل قرار نداشتند، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته ۴۴۶ روستایی که تحت پوشش تلفن همراه قرار داشتند، اما از خدمات ارتباطی ایرانسل بهره‌مند نبودند، می‌توانند زین پس از خدمات این اپراتور بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ح/م

تحقق وعده‌های وزیر ارتباطات حلال مشکلات مردم در مناطق محروم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر