کد خبر: ۶۸۳۱۸۳۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با توجه به اینکه استان زنجان در حوزه معادن ظرفیت‌های بسیاری دارد از همین رو احصای معادن راکد در دستور کار قرار گرفته است.

احصای معادن راکد در زنجانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان در محور‌های مرتبط با سازمان صمت محور‌های توسعه‌ای پیش‌بینی و تدوین شده است،گفت : برای این امر نیازمند همراهی همه مسؤولان هستیم که استانداران وقت و فعلی همکاری مناسبی در این زمینه داشته و دارند.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد فضای امن سرمایه‌‎گذاری در استان تاکنون میزان سرمایه‌گذاری در استان به ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت: از این مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی است.

فغفوری یکی از اولویت‌های مهم سازمان صنعت استان را در امر حمایت از اشتغال بحث احیای معادن اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه استان زنجان در حوزه معادن ظرفیت‌های بسیاری دارد از همین رو احصای معادن راکد در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه یکی از اقدامات موثری که در حوزه معدن صورت گرفت، ممانعت از خروج خام سنگ آهن از استان زنجان بوده است، اضافه کرد: این بدان معنی است که امروز هیچ سنگ آهنی به شکل خام از استان خارج نشده و مورد استفاده واحد‌های معدنی استان قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به امر اکتشافات جدید معدنی در استان زنجان بیان کرد: ما تلاش کردیم در این حوزه از اکتشافات سطح‌الارضی به سمت اکتشافات تحت‌الارضی و اعماق بیش از ۱۰۰ متر وارد شویم که این اتفاق افتاده است.

فغفوری با بیان اینکه روزانه ۲ هزار تن پسماند روی در استان تولید می‌شود که کمتر از ۱.۵ درصد روی دارد، اضافه کرد: در این زمینه پیگیری لازم درباره تعیین محل پسماند روی اقدام شده و اصلی‌ترین کار، آماده‌سازی محل جدید انبار بوده و تا وقتی که این محل برای پذیرش کیک، آماده نباشد هیچ اقدامی نمی‌توان در شهرک صنعتی روی انجام داد.

فغفوری تصریح کرد: به محض اینکه محل جدید آماده شود محل فعلی انبار تعطیل می‌شود و همه کارخانه‌ها پسماند خود را باید به این محل انتقال دهند که البته طبق آخرین خبر‌ها مجوز واگذاری زمین صادر شده و تا چند ماه آینده، آماده پذیرش پسماند می‌شود.
 
 
انتهای پیام/ن

تاکید بر توجه بیشتر به امر اکتشافات جدید معدنی در استان زنجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر