کد خبر: ۶۸۳۲۰۱۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت: خدا نکند افراد نفوذی در صدا و سیما نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی‌ها بود، نفوذی‌ها ممکن است کار‌هایی بکنند که نتیجه آن تضعیف نظام اسلامی باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای بسیج سازمان صدا و سیما، رسالت رسانه ملی را فرهنگ سازی صحیح و تبیین معارف اسلامی دانست و با بیان این که امروز تاثیری که رسانه‌ها در دنیا دارند از تاثیر سلاح‌های مختلف جنگی بیشتر است، گفت: در دنیای امروز روی مسائل رسانه‌ای سرمایه گذاری فوق العاده‌ای می‌کنند؛ امروز یکی از کار‌های صهیونیست‌ها این است که رسانه‌های مهم دنیا را در اختیار گرفته اند؛ در چنین شرایطی ما باید به رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی اهمیت فوق العاده‌ای بدهیم.

معظم له کار رسانه‌ای را شاخه‌ای از امر به معروف و نهی از منکر دانست و با استناد به آیات ۱۰۶ و ۱۱۰ سوره آل عمران به تبیین دو شاخه عام و خاص امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

وی افزود: ما دو مدل امر به معروف و نهی از منکر داریم؛ یک نوع امر به معروف در حد گفتن و تذکر دادن به صورت صحیح و منطقی است؛ این شاخه رسالتی همگانی است و صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها نیز در زمره همین موضوع هستند.

آیت الله مکارم شیرازی یادآورشد: یک مرحله نیز که نیاز به کار فیزیکی و برخورد با متخلفان دارند وظیفه آحاد مردم نیست، بلکه وظیفه مسؤولان و دستگاه‌ها است که باید جلوی مفاسد را بگیرند.

معظم له در ادامه با بیان این که صدا سیما تشکیلاتی با شاخه و برگ‌های متعدد است، بر ضرورت توجه بیش از پیش متولیان صدا و سیما در تهیه و تولید برنامه‌ها تاکید کرد و گفت: هرگونه غفلت باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

وی مراقبت نسبت به نفوذ نااهلان را به مسؤولان صدا و سیما توصیه و تاکید کرد: خدا نکند افراد نفوذی در صدا و سیما نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی‌ها بود، نفوذی‌ها ممکن است کار‌هایی بکنند که نتیجه آن تضعیف نظام اسلامی باشد.

معظم له بر لزوم درس گرفتن از اتفاقات گذشته در ماجرای نفوذ تاکید کرد و بیان کرد: نفوذی‌ها بویژه در پست‌های حساس که با اموال و بیت المال سرو کار دارد ضربه‌های سختی می‌زنند؛ متاسفانه گاهی وقتی با خبر می‌شوند که کار از کار گذشته است.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: باید قبل از این که نفوذی‌ها ضربه بزنند مراقب شان بود مثل همان مسؤولی که در یکی از بانک‌های مهم کشور قرار گرفت و بعد از آن همه اختلاس از کشور فرار کرد و دست هیچ کس به او نمی‌رسد.

وی بهره گیری از ابزار‌های نوین و تکنولوژی‌های روز را به دست اندرکاران صدا و سیما توصیه کرد و افزود: صدا و سیما باید آخرین تکنولوژی‌ها را در اختیار داشته باشد تا از دنیا عقب نماند.

معظم له فرهنگ سازی برای مسائل ارزشی و دینی را رسالت دیگر رسانه ملی عنوان کرد و گفت: صدا و سیما باید با روش‌های غیر مستقیم و جذاب در صدد ترویج و تبیین مسائل دینی و اسلامی باشد.

وی اضافه کرد: تمامی برنامه‌های صدا و سیما و حتی برنامه‌های طنز و سرگرمی نیز باید هدف را دنبال کند و می‌توان همین برنامه‌ها که هزینه زیادی هم بابت تهیه و تولید آن خرج می‌شود را به برنامه‌هایی آموزنده تبدیل کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به گسترش فضای مجازی، گفتند: رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد و به گونه‌ای برنامه ریزی کند که تخریب‌ها و هجمه‌های صورت گرفته در این فضا کم اثر و بی اثر شود.

وی در پایان رصد و شناسایی نقشه‌های دشمن و برنامه ریزی هدفمند برای مقابله با این نقشه‌ها را به دست اندرکاران رسانه ملی توصیه و تصریح کرد: توجه شما به نوجوانان و جوانان باید بیش از دیگر مقاطع سنی باشد، دشمن در حال برنامه ریزی برای انحراف نسل جوان جامعه است، صدا و سیما در برنامه‌هایی که برای این مقاطع سنی تهیه و تولید می‌کند باید بیش از پیش مراقب باشد.

انتهای پیام/الف

صدا و سیما مراقب نفوذ نااهلان باشد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر