کد خبر: ۶۸۳۴۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
کارگردان «خورشید از حلب طلوع می کند»در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارگردان نمایش «خورشید از حلب طلوع می‌کند» گفت: ما برای گرفتن جایزه به جشنواره نیامدیم و حساب چندانی روی آن باز نکردیم.

ما برای جایزه به جشنواره نیامدیمکوروش زارعی کارگردان نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اجرای این اثر نمایشی در سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر و روند برگزاری جشنواره اظهار کرد: خوشبختانه نمایش در این یک هفته روند خوبی را طی کرده است و شاهد اتفاقات خوبی هستیم. ما با نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» در بخش مسابقات بین المللی حضور داریم و الحمدلله با بیشترین استقبال مخاطبان روبرو شدیم.

وی با بیان اینکه هر تئاتر مخاطب خاص خودش را دارد،بیان کرد: ما برای جایزه به جشنواره نیامدیم، بلکه آمدیم تا بگوییم که با دیگر کشورها هم می‌توان تعامل فرهنگی و هنری داشت. هدف این بود که مردم ایران این کار تولیدی مشترک بین ایران و سوریه را ببینند از این رو اصلا مهم نیست که ما جایزه بگیریم یا خیر! البته که خودمان هم حساب چندانی روی جایزه باز نکردیم. 

این کارگردان نمایشی گفت: قرار است همکاری بین ایران و سوریه در رشته هنرهای نمایشی ادامه داشته باشد و ما نیز در برگزاری جشنواره ها آنها را کمک کنیم. انشاءلله بتوانیم در تولیدات آینده در موضوعات مختلف و متفاوت، نمایش جدیدی را با آنها تولید کنیم.

زارعی در پایان درخصوص نبود ترجمه در حین اجرای نمایش برای تماشاگران تصریح کرد: به ما گفتند که از subtitle (زیرنویس)  استفاده کنید، اما من خودم زیاد با این روند موافق نیستم. خود من هم بارها در این سالن نمایش‌های خارجی دیدم و می‌دانم که حواس مخاطب بیشتر پرت subtitle  می‌شود و از بازی ها، میزانسن ها و آن جلوه های نمایشی باز می‌ماند. نمایش ما قصه معلومی دارد و مردم ایران با آن آشنا هستند، برای همین به دنبال ترجمه همزمان نرفتیم.

انتهای پیام/

تازه ترین اخبار از  نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند»

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر