کد خبر: ۶۸۳۶۱۶۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی و بازآفرینی شهری در گیلان اختصاص یافت.

اختصاص اعتبار برای نوسازی بافت‌های فرسوده گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، رضا علی نیا، معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی و بازآفرینی شهری در این استان اختصاص یافته است، گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در قالب تسهیلات با سود ۹ درصد برای بهسازی، مقاوم سازی و نوسازی ۳ هزار و ۷۸۵ واحد مسکونی به استان ابلاغ شده است.

وی افزود: این تسهیلات برای ساخت واحد‌های مسکونی در ۱۸ محله دارای بافت فرسوده که در ۵ شهر رشت، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود و آستانه اشرفیه قرار دارد، پرداخت می‌شود.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی گیلان اظهار داشت: ۴۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اقدامات روبنایی، زیربنایی و توانمندسازی اجتماعی به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۷۵۰ متقاضی دریافت تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده به بانک‌های عامل معرفی شدند، تصریح کرد: از سال ۸۸ تاکنون نیز متقاضیان ساخت ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در محدوده‌های بافت فرسوده برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

۲۳ شهر گیلان ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار بافت فرسوده مصوب و شناسایی شده دارد.

انتهای پیام/ع

اختصاص اعتبار برای بازآفرینی شهری در گیلان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر