کد خبر: ۶۸۳۷۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
کد خبر : ۶۸۳۷۵۹۳
کنعانی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

یک فعال اصولگرا در ارزیابی بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، آن را حرکتی در جهت توجه ویژه مسئولان به جوانان دانست.

لزوم توجه به جوان‌گرایی از موضوعات مهم در بیانیه گام دوم انقلاب استحسین کنعانی مقدم، یک فعال اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، درباره بیانیه گام دوم  رهبر معظم انقلاب گفت: این بیانیه بیش از هرچیز یک نقشه راه کاملا منطقی و منطبق بر واقعیت بود که طی آن نه تنها مروری بر ۴۰ سال گذشته صورت گرفت بلکه تحلیلی بر وضعیت کنونی کشورمان بود و همچنین با آینده پژوهی مبتنی بر واقعیات علمی چهره آتی کشورمان را نیز به تصویر کشید.

وی ادامه داد: دو موضوع مهم دیگر نیز در این بیانیه مطرح شد که یکی از آن‌ها بحث نظام انقلابی بود، واژگان سیاسی تازه‌ای بود که رهبری برای نخستین بار آن را طرح کردند و با توجه به اینکه ما تجربه نظام‌های پارلمانی، نظام ریاستی، نظام حزبی و نظام‌های سلطنتی را در دنیا داشته‌ایم، این کلیدواژه نظام انقلابی می‌تواند افق‌های تازه ای را پیش روی جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده  و پاسخ‌گوی تمامی نیاز‌های جامعه ما در ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و نظامی و امنیتی  حتی طی ۵۰ سال آتی باشد.

یک فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: علاوه بر این موضوع دیگری که در این بیانیه قابل توجه بود، شکل‌گیری نهادی برای بررسی و مبارزه با فساد و انحراف بود که از جمله ویژگی‌های آن این بود که توانایی نظارت بر هر سه قوه را دارا باشد تا دیگر ما منتظر وقوع فساد نباشیم و سپس با آن مبارزه کنیم بلکه  پیشگیری از فساد را سرلوحه خود قرار دهیم.

کنعانی مقدم با بیان اینکه موضوع جوان‌گرایی یکی از جملات کلیدی و پرشمار رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب محسوب می‌شود، افزود: به طور قطع رهبری همواره یکی از مهمترین افرادی بودند که پیش از این هم نه در شعار بلکه در عمل  همواره توجه شایانی را به جوانان نشان داده و آن‌ها را پیشگام و پیشرو در حرکت‌های مختلف از جمله بحث‌های علمی، دفاع مقدس و مدیریت اجرایی کشور عمل کردند.

این فعال اصولگرا ادامه داد: بسیاری از مسئولین اگرچه در بیان شعار‌ جوان‌گرایی می‌دهند، اما در عمل آن‌طور که باید و شاید به جوان‌ها میدان نداده و آنها را باوجود  شجاعت و توانمندی که دارند در کار‌های حاشیه‌ای قرار داده و در مدیریت‌های کلان کمتر به این توانمندی‌ها توجه می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به واژه آرمان خواهی تاکید شده در بیانات مقام معظم رهبری اضافه کرد: انقلاب ما همواره  انقلابی ایدئولوژیک، آرمان‌گرا و دارای حرکت انقلابی بوده و رهبری نیز معتقدند که ما باید قله‌های مرتفع علم و فناوری و توسعه را چه در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و چه در مسائل اقتصادی طی کرده و آن‌ها را فتح کنیم.

کنعانی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب افقی  باز را در جهت رسیدن به آرمان‌های انقلاب ترسیم کردند. همچنین یکی دیگر از مسائل مهم و به حق مطرح شده در این بیانات موضوع تداوم انقلاب در نسل‌های آینده بود که ما وظیفه داریم این موضوع را هم از لحاظ ساختاری و  هم اجرایی امکان‌پذیر کنیم ،به طوری که انقلاب بتواند به اهداف خود رسیده و آن‌ها را محقق کند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر