کد خبر: ۶۸۴۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷
معاون سازمان برنامه و بودجه:

شفیعی گفت: گرچه در بودجه سال ۹۸ هزینه‌های سربار طرح تحول نظام سلامت مورد بازنگری و تعدیل قرار گرفت، اما این طرح با قوت ادامه خواهد یافت.

 به گزارش  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،مسعود شفیعی معاون سازمان برنامه و بودجه ،روز چهارشنبه در حاشیه سومین همایش ملی تحول و نوآوری سازمان با رویکرد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در مشهد افزود: بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلایل مختلف از جمله طرح تحول نظام سلامت یکی از مباحث پرچالش بودجه سال ۹۸ کشور بود.

وی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت که یکی از طرح‌های مورد توجه و حمایت دولت است و سازمان برنامه و بودجه نیز توجه خاصی به این طرح دارد در بودجه سال ۹۸ و در هزینه‌های سربار مانند هزینه‌های دارو و تجهیزات پزشکی با اصلاحاتی همراه شد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور ادامه داد: پرداخت مطالبات بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از اولویت هاست که در سال ۹۸ تحقق خواهد یافت.

شفیعی با بیان اینکه سال سختی را از نظر بودجه پیش رو خواهیم داشت گفت: صرفا به بودجه مصوب نمی‌توان اکتفا کرد، چرا که وضعیت درآمد‌ها پایدار نیست و نمی‌توان پیش بینی دقیق از وصول درآمد‌ها انجام داد لذا نحوه هزینه در سال مالی آینده باید به گونه‌ای باشد که تخصیص‌ها و کم و زیاد شدن‌ها ما را با تلاطم مواجه نکند.

وی افزود: در بودجه سال ۹۸ رقم‌هایی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام اختصاص یافته است، هر چند در سال جاری سقف مورد نظر پروژه‌های عمرانی به دلیل عدم تحقق برخی درآمد‌های دولت، تخصیص پیدا نکرد.

معاون سازمان برنامه و بودجه با اشاره به توجه و حمایت دولت از حوزه سلامت استان خراسان رضوی اظهار کرد: وجود چندین دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی در این استان از نشانه‌های توجه دولت در این زمینه است.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه سرانه زائران و گردشگری سلامت اندکی از شاخص‌ها عقب‌تر است، اما می‌توان از ظرفیت گردشگری سلامت به خوبی بهره برد و کلانشهر مشهد می‌تواند به قطب گردشگری سلامت در کشور تبدیل شود.

سومین همایش ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد الگوی اسلامی پیشرفت در مشهد تا فردا ادامه دارد.

 

انتهای پیام/ت

پایداری طرح تحول سلامت در کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر