کد خبر: ۶۸۵۸۵۵۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴

اداره کل دامپزشکی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای از تحت کنترل قرار دادن تب برفکی در دام سنگین در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، اداره کل دامپزشکی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای از کتنرل بیماری تب برفکی در استان خبر داد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته برای کنترل ویروس عامل بیماری و تامین واکسن تب برفکی به اندازه کافی همچنین به منظور جلوگیری از بروز کانون‌های جدید، مجددا به دامداران تاکید می‌شود نسبت به رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه‌ای اقدام نمایند.

اداره کل دامپرشکی خوزستان هشدار داد در صورت بروز بیماری تب برفکی، ضمن جداسازی دام‌های مبتلا از دام‌های سالم، سریعاً موضوع از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به اداره دامپزشکی شهرستان و یا اداره کل دامپزشکی استان اطلاع رسانی شود همچنین از تردد غیر ضروری افراد (به ویژه افراد پر مخاطره که با میادین خرید و فروش دام، کشتارگاه‌ها، سایر دامداری‌ها و…) ارتباط دارند، در داخل محوطه دامداری جلوگیری به عمل آید.

در این اطلاعیه تاکید شده که از بازدید‌های کنجکاوانه در سطح دامداری‌ها و سایر مراکز حساس اکیدا خودداری شود و مبادی ورودی و خروجی دامداری دارای حوضچه ضد عفونی بوده و درسطح مناسبی حاوی آب و ماده ضد عفونی مناسب (ترجیحا هیدروکسید سدیم ۲ درصد یا فرمالین ۵ درصد) باشد.

اداره کل دامپزشکی خوزستان یادآور شده که ورود کلیه وسایل نقلیه به داخل دامداری ممنوع شود (در مورد وسایل نقلیه نظیر ماشین‌های حمل شیر، علوفه و کود که الزام ورود به واحد را دارند، پس از ضد عفونی کامل و دقیق اجازه ورود داده شود) و اکیپ‌های مایه کوبی، دامپزشکان، مسئولان بهداشتی، ماموران تلقیح مصنوعی، ماموران بیمه و رکوردگیری شیر، صاحب دامداری بایستی وسیله نقلیه خود را در محوطه خارج از دامداری مستقر کنند.

در پایان این اطلاعی ذکر شده است پیشگیری از بیماری و بروزنیافتن آن در دام با انجام واکسیناسیون درکنار اقدامات بهداشتی و قرنطینه ایی موثر خواهد بود.

انتهای پیام/م

مقابله با بیماری تب برفکی در خوزستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر