کد خبر: ۶۸۹۹۵۷۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد؛

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت:هنرمندان باید در فعالیت‌های هنری رضایت الهی را مدنظر قرار داده و در مسیر هنر در کنار فعالیت‌های هنری، قدرت نمایی خداوند را مورد تاکید قرار دهند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت الله علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار اعضای همایش "نماز و نیایش به روایت دوربین"،گفت:هرکاری انسان انجام می‌دهد دارای دو صورت است و همه دنیا بر اساس فعل و انفعالات پیش می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش هنر در ترویج معارف دینی تصریح کرد: انسانی که هنر دارد می‌تواند با بهره گیری از هنر، هدف را اجر الهی بداند و در این زمینه خداوند به وی پاداش خوبی می‌دهد.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: هدف موضوع مهمی است که باید مورد توجه باشد، گاهی ممکن است هدف دنیایی باشد و رسیدن به مادیات مورد تاکید است، اما گاهی رسیدن به هدف مقدس مورد تاکید است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر رضای الهی تصریح کرد: انبیای الهی برای این آمدند که به انسان بگویند در هر کاری که می‌خواهی انجام دهی باید هدف را آخرت قرار دهی.

آیت الله علوی گرگانی با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم  ابرازکرد:خداوند فرمود من از عمل و درون انسان خبر دارم و سر و اخبارانسان‌ها را می‌دانم، هیچ اقدام و عملی از خداوند مخفی نمی‌ماند و اگر این موضوع را مورد توجه قرار دهیم در زندگی خود موفق می‌شویم.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری اقدام خوبی است، ولی باید در کنار مخاطب هدف رضای الهی باشد، چون خداوند بنده را می‌تواند به بالاترین مقام برساند.

آیت الله علوی گرگانی یادآورشد: هنرمندان باید در فعالیت‌های هنری رضایت الهی را مدنظر قرار داده و در مسیر هنر در کنار فعالیت‌های هنری قدرت نمایی خداوند را مورد تاکید قرار دهند.

انتهای پیام/ ح

ترویج معارف دینی به وسیله هنر مورد توجه هنرمندان باشد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر