کد خبر: ۶۹۰۲۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

رئیس انجمن شنوایی‌شناسی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد دانش‌آموزان خراسان رضوی ضمن برخورداری از شنوایی کامل در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند و تنها ۲۰ درصد آن‌ها در مدارس استثنائی تحصیل می‌کنند.

۸۰ درصد دانش‌آموزان خراسان رضوی از شنوایی کامل برخوردار هستندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،مجید حدادی‌اول رئیس انجمن شنوایی‌شناسی خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: خراسان رضوی  شنوایی‌شناسی ایران پس از تهران است و ۴۰۰ مجموعه در سطح استان در حوزه شنوایی‌شناسی فعال است.

وی افزود: خراسان رضوی همواره پیشتاز حوزه شنوایی‌شناسی ایران در زمینه علمی بوده است و فعالیت‌های انجمن شنوایی‌شناسی استان در حوزه‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و درمانی بوده است.

دبیر علمی هجدهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران با بیان اینکه در سال گذشته ۱۸ دوره آموزشی در انجمن شنوایی‌شناسی خراسان رضوی برگزار شد، خاطرنشان کرد: این انجمن برنامه‌ریزی لازم را در برگزاری باشکوه و اثربخش هجدهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران داشته است و در این رویداد به‌موضوعات مختلف حوزه شنوایی به‌ویژه کودکان پرداخته می‌شود و هدفمان این است که کودکان در مدارس عادی تحصیل کنند.

حدادی‌اول تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات موثر صورت گرفته شاهد تحصیل اکثر دانش‌آموزان استان در مدارس عادی هستیم و هم‌اکنون ۸۰ درصد دانش‌آموزان خراسان رضوی ضمن برخورداری از شنوایی کامل در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند و تنها ۲۰ درصد آن‌ها در مدارس استثنائی تحصیل می‌کنند.

وی گفت: هجدهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران دارای امتیاز بازآموزی برای کلیه شرکت‌کنندگان این رویداد علمی بوده است و در این حاشیه برگزاری این کنگره نمایشگاه عرضه آخرین و به‌روزترین محصولات حوزه شنوایی‌سنجی دایر می‌شود.

انتهای خبر//ح. ص

خراسان رضوی دومین قطب شنوایی‌شناسی ایران پس از تهران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر