کد خبر: ۶۹۰۲۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
رئیس سازمان خصوصی سازی مطرح کرد؛

پوری حسینی گفت: شرکت ماشین سازی تبریز یازده نوبت به مزایده گذاشته شده، ولی متاسفانه سازمان خصوصی سازی تقاضایی دریافت نکرده و اصطلاحاٌ مزایده پوچ درآمده است.

ماشین سازی تبریز ۷۰۰ میلیارد تومان قیمت گذاری شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به قیمت گذاری شرکت ماشین سازی تبریز اظهار کرد: شرکت ماشین سازی تبریز طی چهار سال گذشته، یازده نوبت به مزایده گذاشته شده، ولی متاسفانه در این ۱۱ نوبت، سازمان خصوصی سازی تقاضایی دریافت نکرده و اصطلاحاٌ مزایده پوچ درآمده است.

وی تصریح کرد: همین امر نشان می‌دهد قیمت پایه و شرایط واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز با سود آوری و بازدهی آن هیچگونه تناسبی نداشته، بنابراین بخش خصوصی رغبتی برای خرید این شرکت ندارد.


بیشتر بخوانید: کدام شرکت‌های دولتی در سال ۹۸ واگذار می‌شوند؟


رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه آخرین بار در سال ۱۳۹۴ شرکت ماشین سازی تبریز به مزایده گذاشته شد، تصریح کرد: در انتهای فعالیت دولت دهم، واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به بانک صادرات بابت رد دیون در دولت تصویب شد و در ابتدای دولت یازدهم این شرکت با قیمت تعیین شده از سوی هیات واگذاری به بانک صادرات پیشنهاد شد، اما بانک صادرات از خرید شرکت ماشین سازی تبریز از دولت امتناع کرد.

پوری حسینی افزود: در آخرین مزایده شرکت ماشین سازی تبریز در سال ۱۳۹۴، این شرکت با قیمت ۶۱۱ میلیارد تومان متقاضی خرید نداشت و با مصوبه هیات وزیران و هیات واگذاری با همین قیمت به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار شد و از همان زمان، چون این صندوق تمایلی برای خرید شرکت ماشین سازی تبریز نداشت اعلام کرد این شرکت را با همان قیمت فروخته و پولش را بابت بدهی به خزانه پرداخت کنید.

وی اظهار کرد: یکی از موانع واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز، عدم امکان قانونی برای واگذاری این شرکت به "شستا" بابت طلبش از دولت بود که از این مانع، بعنوان لجاجت سازمان خصوصی سازی تعبیر شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پایان، قیمت پایه تعیین شده از سوی هیات واگذاری را ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قاطعانه اعلام می‌کنم هرگونه قیمت گذاری از سوی هر فردی، برای شرکت ماشین سازی تبریز فاقد مبنای کارشناسی است.

انتهای پیام/

بخش خصوصی رغبتی برای خرید شرکت ماشین سازی ندارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر