کد خبر: ۶۹۰۲۸۲۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
مدیرکل استاندارد استان همدان عنوان کرد:

 مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: ۳۹۳ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان همدان به عنوان مدیرکنترل کیفیت در واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی مشغول فعالیت هستند.

فعالیت ۳۹۳ نفر مدیر کنترل کیفیت در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمد مددی مدیرکل استاندارد استان همدان بیان کرد: مدیر کنترل کیفیت در واحد‌های تولیدی و خدماتی وظیفه حضور تمام وقت و انجام بازرسی و کنترل مواد اولیه، محصول حین ساخت، محصول نهایی و شرایط نگهداری در تمام مراحل تولید را به عهده دارد.

وی با اشاره به نقش کلیدی مدیران کنترل کیفیت در واحد‌های تولیدی و خدماتی، افزود: مدیران کنترل کیفیت نمایندگان اداره کل استاندارد هستند و با ایفای نقش خود به بهترین وجه، می‌توانند با مباهات به تولید ملی ادامه داده و چرخه اقتصادی کشور را به حرکت درآورند.

 مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه یکی از الزامات دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط واحد تولیدی یا خدماتی، به‌کارگیری مدیر کنترل کیفیت است، تاکید کرد: هر واحد تولیدی برای هر شیفت کاری خود ملزم به به کارگیری یک نفر مدیر کنترل کیفیت است.

وی با بیان اینکه انطباق ویژگی‌های محصولات یک واحد تولیدی با استاندارد مربوطه رابطه مستقیم با عملکرد صحیح و دقیق مدیر کنترل کیفیت واحد دارد، ادامه داد: در صورت عدم انطباق محصولات یک واحد تولیدی با استاندارد مربوطه، عملکرد مدیر کنترل کیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرد و عواقب حقوقی برای آنان مترتب خواهد بود که گاه این عواقب غیر قابل جبران است.

مدیرکل استاندارد استان همدان افزود: تأیید صلاحیت علمی و فنی مدیران کنترل کیفیت واحد‌های تولیدی یا خدماتی فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری بر اساس آئین نامه مربوطه بر عهده اداره کل استاندارد است.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه ماده ۷ آئین نامه تأیید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت در سال ۹۸، گفت: پرونده چهار نفر از مدیران کنترل کیفیت در این جلسه بررسی شد و به استناد مفاد آئین نامه و مقررات مربوطه و بر اساس اکثریت آرا، پروانه صلاحیت یک نفر از مدیران کنترل کیفیت ابطال و عدم تمدید به مدت یکسال، یک نفر مدیر کنترل کیفیت توبیخ با درج در پرونده، و تمدید یک پروانه و تائید صلاحیت یک نفر مدیر کنترل کیفیت و موافقت با صدور پروانه انجام شد.

مددی بیان کرد: کارگروه تأیید صلاحیت علمی و فنی مدیران کنترل کیفیت با حضور معاون ارزیابی انطباق از اداره کل استاندارد و نمایندگان سازمان صنعت معدن و تجارت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خانه صنعت و معدن و انجمن مدیران کنترل کیفیت استان در این اداره کل تشکیل شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/د.ا

۳۹۳ نفر مدیر کنترل کیفیت در همدان فعالیت  دارند

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر