کد خبر: ۶۹۰۹۳۹۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: با برنامه ریزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی واحد‌های مسکونی به طور کامل تخریب شده در سیل فروردین امسال آغاز شد.

آغازبازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده درسیلبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علیمردان طالبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان افزود: با توجه به گزارش‌های ارسالی به وزارت کشور و درخواست تسهیلات بانکی، با ابلاغ بانک مرکزی به بانک‌های استان مقرر شد ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار آسیب دیدگان ناشی از سیل قرار گیرد.

وی افزود: این تسهیلات در مناطق شهری با سود پنج درصد و در مناطق روستایی با سود چهار درصد در اختیار آسیب دیدگان قرار می‌گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان اظهار داشت: برنامه ریزی و اولویت بندی برای اختصاص این میزان تسهیلات توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد و اولویت نخست اختصاص تسهیلات به واحد‌های مسکونی به طور کامل تخریب شده است.

طالبی بیان کرد: در مرحله نخست، نظارت فنی، آواربرداری و نقشه فنی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته و مالک خانه تخریب شده وجهی بابت این خدمات  پرداخت  نمی‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبات کمیته سازندگی، بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور و کارگروه متناظر آن در استان‌ها مقرر شد پروانه ساختمان در شهر و روستا برای واحد‌هایی که از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خدمات دریافت می‌کنند رایگان صادر شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان اظهار داشت: این پروانه ساختمان بر اساس زیربنای ملک قبل از بروز سیل صادر می‌شود.

طالبی ادامه داد: دولت متعهد به پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای نوسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین هر یک از دستگاه‌های استان باید نسبت به بازسازی و نوسازی شریان‌ها و نقاط آسیب دیده اقدام کرده و جلب اعتبار مورد نیاز را از وزاتخانه پیگیر شوند.

انتهای پیام/ج

آغازبازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده درسیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر